mac mini + eDrawings

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
jurajc
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2019 17:30

mac mini + eDrawings

Příspěvek od jurajc » 30 kvě 2020 09:24

Dobrý deň, mám Macbook AIR 2017 s 1,8 GB procesorom ale tento program vôbec nestíha. Pri zväčšovaní objektov mi samotné objekty zmiznú, používam trackpad, myš nemám. Je toto nastavením alebo niečim iným?? Kolega v práci má "obyčajný počítač" s W10 a tam mu to ide v pohode, hoci ten program nie je bohvie čo ale na určité veci stačí.
Idem kupovať Mac mini: https://www.istores.sk/mac-mini-6-core- ... 84577.html nie kvôli tomuto programu ale keď už ho kupujem, tak chcem vedieť či tento Mac mini može mať problém s takýmto alebo podobným programom?? Ůdajne je podľa technika tri krát rýchlejší ako môj doterajší Macbook AIR ale ja si zase neviem predstaviť, koľko to je a ako bude fungovať na ňom práve spomínaný program. Preto sa pýtam Vás, profesionálov, či mi toto stačí?? Ide mi o listovanie, zväčšovanie, poprípade aj o nejaké merania. Nerobím to každý deň iba tak raz za dva týždne / mesiac ale je mi veľmi nápomocný pri mojej práci.
Keď tak dík.

DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od DidaJI » 30 kvě 2020 11:34

Dobrý dne, u MacMini bude v tomto případě dost znát absence externí grafiky. Dělal jsem s tím docela dost pokusů a MacMini má docela problém i když přepneš na "nenativní" rozlišení, myslím tím třeba zapnutí UpScale. Pak jde grafický výkon rapidně dolů. Výpočetní výkon asi výrazně naroste, ale co se týče rychlosti zobrazení ve 3D to podle mě žádná sláva nebude.

jurajc
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2019 17:30

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od jurajc » 30 kvě 2020 15:02

Ďakujem, teraz pozerám, že som napísal "pri zväčšovaní objektov". Ospravedlňujem sa. Nemyslel som 3D ale myslel som zväčšovanie detailov na technickom výkrese, napríklad kóty, prierezy atď. - taká "jednoduchá" strojarina. Bude problém aj s tým??

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od rony » 30 kvě 2020 20:17

len laocly, prepocty vektorovych objektov myslim viac zalezi od procesora, neviem ci je tam spoluucast grafiky
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

jurajc
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2019 17:30

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od jurajc » 05 čer 2020 04:54

co je to "laocly"??
..mac mini dorazil neskutocnou rychlostou!!! klobuk dolu!!!! ale robi to aj na nom :/ mohlo by to byt prave tym trackpadom a absenciou mysi??

DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od DidaJI » 05 čer 2020 06:02

Tak jsem si schválně eDrawings nainstaloval a otestoval na externí grafice Radeon a chodí to naprosto plynule a to jak 2D tak i 3D grafika. Používám taky TrackPad a zvětšování, rotace, atd. funguje naprosto bez problémů.

DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od DidaJI » 05 čer 2020 06:14

Tak teď jsem to nainstaloval ještě na MacBook PRO a bohužel se opravdu potvrdilo, že je to grafikou. Pokud pomocí programu gfxCardStatus zakážu Macu používat grafiku Radeon 560, tak se to neskutečně zpomalí a při rotacích a zvětšování seká. Pokud jí povolím, tak to chodí úplně plynule.
Pokud budeš chtít eDrawings používat na Macu mini, tak podle mě jedině s externí grafikou.

jurajc
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2019 17:30

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od jurajc » 05 čer 2020 12:07

ahaa....dakujem Ti.... mozno blba otazka ale vies poradit nejaku grafiku? ... ja sa v nich neviznam vobec

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od rony » 06 čer 2020 10:09

jurajc píše:
05 čer 2020 04:54
co je to "laocly"??

laicky, preklep
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

jurajc
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2019 17:30

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od jurajc » 09 čer 2020 11:05

aha tak...ok..
..tak eDrawings nefunguje ako má (?) , no našiel som DWG Viewer ale ten "zadarmo" tiež nič moc, nemáte skúsenosť s plateným DWG Viewer programom??

entycek
Příspěvky: 49
Registrován: 18 srp 2012 07:11

Re: mac mini + eDrawings

Příspěvek od entycek » 09 bře 2022 10:34

Přidám se k dotazu … potřebuji rovněž pracovat s prohlížením DWG. Dosud používám eDrawings, kde to je žádná sláva (free verze).
Máte někdo zkušenosti s jinými "prohlížeči" na DWG?
Mohou být i placené (cca do 5tis jsem asi ochoten za něj dát)

Díky

Odpovědět