Skrytý mail

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Skrytý mail

Příspěvek od Fesko » 23 zář 2021 20:18

Zdravím!
V iOS 15 je okrem iného aj nová funkcia "Skryť môj mail". Dosť dobre nechápem k čomu je to dobré. Systém mi vygeneruje nový mail, pri ktorom však uvediem, kde sa má tento presmerovať. Znamená to, že môj pôvodný mail nikto neuvidí, ale spamy budú chodiť na ten vygenerovaný, ale v konečnom dôsledku budú znovu preposlané ne ten pôvodný. Opravte ma prosím v čom sa mýlim, alebo aký je konečný efekt.
Ďakujem za odpovede !

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Skrytý mail

Příspěvek od rony » 23 zář 2021 22:25

je to len obdoba @mailinator.com s automatickym presmerovanim.

vyhoda je asi len v tom, ze ho mozes zrusit.

avsak, koniec koncov zalozit si alias je mozne stale a splni to zrejme ten isty ucel.

ja si takto zakladam na svojej domene viacero aliasov, ktore casom rusim.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Skrytý mail

Příspěvek od lipon » 24 zář 2021 12:07

já to pochopil tak, že nebude vidět v hlavičce mailu originální (můj) server pošty, ale půjde to vždy z mailserveru Applu

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Skrytý mail

Příspěvek od Fesko » 24 zář 2021 13:08

Neide o to, že či ho bude vidieť, alebo odkiaľ pôjde, ale v konečnom dôsledku keď niekto pošle spam na ten vygenerovaný tak opäť skončí na originálnom lebo tam bude preposlaný.

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Skrytý mail

Příspěvek od Caldy » 13 pro 2021 12:31

Ahoj,
podle mého je to jak tu někdo napsal a já to taky využívám. Používám tyto maily, když nechci aby někdo znal moji emailovou adresu a do budoucna mě tam posílal spam. V případě, že tam začne chodit hodně spamu, tak ho vypnu a je po problému.

Odpovědět