VPN na iPhonu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od Spartanjay » 15 črc 2021 22:17

Vsak pisu, ze mam na synology routeru zaplou veškerou ochranu pred utoky. Vlastni VPN bych chtel, ale asi to neumim uplne nastavit a myslel jsem, ze se to nemuze rovnat externi placene sluzbe.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od mberdych » 16 črc 2021 07:09

Spartanjay píše:
15 črc 2021 21:02
Třeba ty závěry, že nemám 2FA a používám stejná hesla
No, to byla reakce na tvůj předchozí komentář, jak ti někdo ukradl účet na sociální síti. Úplně nevěřím, že ukradl přes zapnutou mfa. No ale to je jedno.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od kecinzer » 16 črc 2021 07:58

Spartanjay píše:
15 črc 2021 15:50
Ach ty předsudky..

Momentálně mám v Google Authenticator 17 účtů. Na všechno mám jiné heslo.

Opravdu nemám pocit, že bych nepoužíval 2FA, když třeba na Binance mám 4FA a hlavní heslo mám jen v hlavě.
Sorry, potom nechápu jak se ti tam mohl někdo nabourat.
Přijde mi to spíš, že jsi zažil nabourání se do slabě zabezpečeného účtu a teď se to snažíš napravovat bezpečnostním overkillem.
Další diskuse už je bezpředmětná.

Já mám v 1password 500 účtů 🤷‍♂️
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od Spartanjay » 16 črc 2021 13:37

Kámoš kapitán z armády mi říkal, že s dobrou výbavou unlocknout někoho účet je záležitostí pár vteřin.

Nicméně je možné, že jsem v té době měl 2FA na sockách vypnuté, to přiznávám. Sitě jsem dříve nebral jako bezpečnostní hrozbu, protože tam nejsou prachy :) nicméně dnes na to koukám jinak, protože se tam dá zjistit o pohybu uživatele vše.

No a pak je další otázka do diskuze, jak moc je bezpečné mít hesla uložená v iOS? Někde jsem slyšel, že by to mělo být šifrovaný a neměl by do toho mít přístup nikdo kromě uživatele (data neodchází ze zařízení?), ale po špatné zkušenosti s icloudem, se mi tomu nechce věřit a hesla raději ukládám mimo digitální svět. Může někdo erudovaný poradit?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od rony » 16 črc 2021 14:50

Spartanjay píše:
15 črc 2021 22:17
Vsak pisu, ze mam na synology routeru zaplou veškerou ochranu pred utoky. Vlastni VPN bych chtel, ale asi to neumim uplne nastavit a myslel jsem, ze se to nemuze rovnat externi placene sluzbe.
obecne by si si podla mna vsetko pred tymi ochranami na synology skryl tak, ze od pc smerom von mas vpn.
takze v istom zmysle ti voci iphonu tie ochrany nezaberaju
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od Spartanjay » 16 črc 2021 15:01

Tomu nerozumím. Můžeš to napsat česky a lépe?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od mberdych » 16 črc 2021 15:40

Spartanjay píše:
16 črc 2021 13:37
Kámoš kapitán z armády mi říkal, že s dobrou výbavou unlocknout někoho účet je záležitostí pár vteřin.

Nicméně je možné, že jsem v té době měl 2FA na sockách vypnuté, to přiznávám. Sitě jsem dříve nebral jako bezpečnostní hrozbu, protože tam nejsou prachy :) nicméně dnes na to koukám jinak, protože se tam dá zjistit o pohybu uživatele vše.

No a pak je další otázka do diskuze, jak moc je bezpečné mít hesla uložená v iOS? Někde jsem slyšel, že by to mělo být šifrovaný a neměl by do toho mít přístup nikdo kromě uživatele (data neodchází ze zařízení?), ale po špatné zkušenosti s icloudem, se mi tomu nechce věřit a hesla raději ukládám mimo digitální svět. Může někdo erudovaný poradit?
K bodu 1, to jsou takové urban legends podpořené hackováním ve filmech. Obecně jsou hacky nejčastější útokem na heslo uživatele, buď hrubou silou a nebo sociálním inženýrstvím, tedy phishing apod. Nějaké reálné hackování buď znamená využití nějakého bugu, kde nebyla aplikována záplata, případně opět útok na admin heslo ve spojení se špatným heslem a špatnou konfigurací. Ano, věřím, že NSA, FBI, CIA a další třípísmené instituce mají svoje cesty, ale to je mimo naši realitu. Proč hackovat úcty, když mám přímo backdoor.
Naposledy upravil(a) mberdych dne 16 črc 2021 19:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od rony » 16 črc 2021 18:58

Spartanjay píše:
16 črc 2021 15:01
Tomu nerozumím. Můžeš to napsat česky a lépe?
ty ochrany jsi zapl, no kdyz jedes pres komercni vpn mimo tvoji sit, tvoris tunel, ktery obchazi ty tvoje ochrany.

reseni je mit vpn svoje a uvnitr site mit ochrany, ktere jsou prave uvnitr toho vpn tunelu aktivni.

jak psal nekdo vys, zrejme jsi predesle zle zabezpeceni nahradil prehnanym zabezpecenim, ktere mozna ani neresi problem nebo se navzajem rusi.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od Spartanjay » 16 črc 2021 19:17

Jezis lidi, pisu, ze jsem si KVULI TOMU poridil drazsi router a VPNku, od te doby nic podobneho neresim, tak proc se tu furt tocite kolem nejakeho prehnaneho zabezpeceni, ktere se navzajem rusi? Naopak ted je to vpoho.. teda krome toho, ze ten Surfshark mi ted poradne nefunguje na mobilnich sitich, ale to je problem na jejich serverech, ktery resim se zakaznickou linkou

Na nejake veci mam i povolene porty, aby mi to nezpomalovalo sit pro deti, ktere hrajou CoD. Nejsem IT ale jeden cas jsem stravil par vikendu studovanim ruznych informaci, proto se tu snazim poradit, jestli to delam spravne.

Nicmene co se tyce postu vyse, jsou lidi, co se pohybuji v jinych kruzich a verte mo, ze to zas tak mimo nasi realitu neni. Nebo aspon ne moji.
A pokud kamos, hodne postavenej v armade, neco tvrdi, pak vi, proc to rika. Bavili jsme se o tom konkretne a vladni cinitele maji zarizeni, ktere vyresi nejaky 2FA behem chvilicky, neni to nic tezkeho, ac to zabezpeceni pro bezneho civila je ok. Nicmene nemusi se chodit ani tak daleko jako FBI ci CIA, to zas zijete ve filmech vy☝️

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od mberdych » 16 črc 2021 19:35

Vládní činitelé mají zařízení jménem soudní příkaz. Zbytek je nesmysl. Myslím naše vládní činitele, ale hádat se nebudu. Pokud mají co říkáš, nějaká VPN je nezastaví. Jsem v IT 25 let, provoz i bezpečnost a mám z první ruky jak stát tohle řeší, žádný hacking v tom rozhodně není. Opět myslím Česko.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VPN na iPhonu

Příspěvek od rony » 16 črc 2021 20:09

Spartanjay píše:
16 črc 2021 19:17
]Nicmene nemusi se chodit ani tak daleko jako FBI ci CIA, to zas zijete ve filmech vy☝️
Ostatny pripad vrazdy novinara na Slovensku. Pocas vysetrovania sa islo za FBI.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět