otváranie súborov dvojklikom

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
solide
Příspěvky: 56
Registrován: 03 čer 2014 07:39

otváranie súborov dvojklikom

Příspěvek od solide » 16 dub 2020 21:11

Dobrý deň chcem poprosiť steny kolegov o radu. Mám MacBook air.3. Neviem však ani za čo prísť na to ako otvoriť súbor jednoduchým, 2x poklepaním na neho. Doteraz to musím robiť tak že pravou stroganov touchpadu kliknem na neho a ukáže sa mi možnosť otvoriť v novom tabe.

Ešte by som poprosil, na vypĺňanie formulárov používam program Roborm: https://www.roboform.com. Neviem však kde do toho programu vložiť užívateľské dáta ktoré som vyextrahoval z iného počítača ktorý používam v práci. V klasickom Windows, si program tento program otvorím v nastavení programu nájdem kde program ukladá užívateľské dáta tam to vložím príkazom ctrl+V . Tu v Macu to bohužiaľ neviem ako spraviť. Ďakujem za každú radu. Jan

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: otváranie súborov dvojklikom

Příspěvek od tlacenka » 16 dub 2020 21:28

Chtělo by to trosku rozvést - jaký soubor se pokoušíte otevřít a v čem ?

Co si pamatuji, tak roboform se neřešil přes export dat, ale přes backup a obnovu z toho backupu (obojí je v tech options) a naklikate si tam cestu k souboru

Edit: tady ten backup https://help.roboform.com/hc/en-us/arti ... Form-data-
Na macu je ctrl v = CMD v

solide
Příspěvky: 56
Registrován: 03 čer 2014 07:39

Re: otváranie súborov dvojklikom

Příspěvek od solide » 16 dub 2020 21:51

dakujem za odpoved, co sa tyka otvorenia suboru, napriklad subor v dokumentoch, ked na neho klepem, nic sa nedeje, da sa otvorit len , pravou stranou touchpadu a potom zvolit - otvorit.

Roboform vyskusam zajtra.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: otváranie súborov dvojklikom

Příspěvek od tlacenka » 17 dub 2020 04:36

Podle popisu si myslím, že máte špatně nastavenou rychlost dvojkliku (nebo ji děláte moc pomalu na to, co jste si nastavil) tzn pokud zmensite rychlost dvojkliku v predvolbach systému, a zkusite to - změní se to chování (otevře to ?)

solide
Příspěvky: 56
Registrován: 03 čer 2014 07:39

Re: otváranie súborov dvojklikom

Příspěvek od solide » 17 dub 2020 06:11

ahoj, skusal som zmenit rychlost, ale ked poklepem na subor, ten sa mi ukaze v nahlade, na pravej strane, ale neotvori :(

solide
Příspěvky: 56
Registrován: 03 čer 2014 07:39

Re: otváranie súborov dvojklikom

Příspěvek od solide » 01 kvě 2020 10:29

ahoj tu rychlost som uz vyriesil, ale opat sa vraciam k teme otvarania suborov dvojklikom. V klasickom Windows vies otvorit subor dvojklikom na touchpade. V mojom Macbook Air 13 , ked otvorim finder, tak ked kliknem na hocijaku zlozku, ta sa mi hned otvori, potom ked kliknem napr. dokumenty, tie sa mi tiez hned otvoria, avsak uz potom ked chcem otvorit konkterny subor, pri jednom kliku sa mi otvori nahlad, pri dvojkliku na ten isty subor sa mi otvori moznost premenovat tento subor. Ked vsak chcem subor otvorit musim zvolit kombinaciu ctrl a klik, tam sa mi ukaze ponuka, kde je prva moznost otvorit. Nie je mozne nastavit to tak, aby sa vsetko dalo otvorit klasicky, jednym dvojklikom, ako vo wo windowse? Dakujem za kazdu, dobru radu. J

Lenka99
Příspěvky: 1
Registrován: 29 kvě 2021 07:57

Re: otváranie súborov dvojklikom

Příspěvek od Lenka99 » 29 kvě 2021 08:04

Ahoj, měla jsem stejný problém. Nešlo mi dvojklikem otevírat žádné soubory, pouze je přejmenovat... Jak psali ostatní, tak si musíš nastavit menší rychlost pro dvojklik - předvolby systému - zpřístupnění - ovládací ukazatele - rychlost dvojího kliknutí. Já jsem si to dala na tu nejnižší a vše se mi už otvírá na dvojklik téměř hned :) Snad to není moc pozdě a pomohlo to

Odpovědět