Safari v Big Sur - spotreba RAM

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
kakajicko
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2016 20:41

Safari v Big Sur - spotreba RAM

Příspěvek od kakajicko » 09 bře 2021 18:42

Zdravím profíkov.
Pri používaní Safari - otvorené na viacerých stranách: Facebook, You Tube, 3-jo novín, inzercia a podobne sa po pol hodine poklesnú hodnoty RAM - merané cez Free-Memory z cca 11GB na 5GB a pri dlhšom používaní som zaznamenal pokles na 3,7 GB...!
Poprosím vás o názor, či je to normálne? Ďakujem...
( Problém je, že ak uvedené stránky nechám spustené a zapnem si Photoshop na jednoduchú úpravu foto - pravidle sa mi zobrazuje dúhové koliesko a Photoshop nestíha...)

Na doplnenie - mám: Macbook Pro 15" - 2017 Mid. - 16GB RAM, SSD-256.....

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Safari v Big Sur - spotreba RAM

Příspěvek od mberdych » 09 bře 2021 19:23

To není jen Safari, ale i jiné prohlížeče (mnohdy ještě horší). YouTube music mě v browseru sežere skoro 1GB paměti. Pokud se stránky aktivně nezobrazují, Safari by je mělo uspat a paměť uvolnit. Mám 8GB M1, paměť v podstatě pořád plná a běží to v pohodě.

Odpovědět