AirPods - možnost poslechu ze dvou zařízení

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Zuzana
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2015 14:08

AirPods - možnost poslechu ze dvou zařízení

Příspěvek od Zuzana » 10 bře 2021 10:55

Ahoj, obracím se na Vás s prosbou o radu. Využívám airpods už několik let (k plné spokojenosti :)). Většinou používám jako hands-free jedno sluchátko a střídám je. Obě dohromady používám minimálně. Připojuji je k telefonu (iphone) a notebooku (OS Microsoft). Mám dva dotazy:
- když jsou připojena k telefonu a zapínám počítač, tak se automaticky odpojí od telefonu a připojí se k počítači. Což mi nevyhovuje, protože třeba zrovna v telefonu probíhá schůzka přes teams a vždy mě to odpojí. Jako by počítač měl někde nastavenou přednost (netuším kde).
- druhý dotaz je k jednou nastalé situaci - měla jsem připojené sluchátko k telefonu a protože už byla slabší baterka, použila jsem druhé a než jsem stihla vytáhnout to první, tak se druhé sluchátko připojilo k počítači, tzn. každé sluchátko bylo připojeno k jinému zařízení. Což pro mě byl ideální stav. Kdyby se dalo nastavit, že jedno sluchátko by se chytalo počítače a druhé telefonu. Už se mi to ale nikdy nepodařilo nasimulovat.
Umíte někdo poradit, prosím? :roll:
Děkuji
Zuzka

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPods - možnost poslechu ze dvou zařízení

Příspěvek od Mironet » 10 bře 2021 11:26

První je chování, které určitě půjde nastavit, resp. vypnout. Zkusil bych v bluetooth u sluchátek. Myslím, že tohle je to, o čem píšete: https://www.cnbc.com/2020/10/22/how-to- ... vices.html

Druhé si myslím, že byl spíš bug než feature. Airpods se registrují jako jedny sluchátka, jakoby mezi nimi byl spojovací kabel. Takže nepůjde připojit zároveň ke dvěma zdrojům. V té situaci už asi jedno sluchátko odešlo a nepřipojilo se a druhé ano.

Jediné co, tak novější Apple zařízení umí velice rychle předávat zvuk mezi zařízeními podle toho, které začne nově vysílat zvuk a je poblíž. Ale to je zase chování, kterého se chcete zbavit. Takže leda mít dvoje Airpods a nakombinovat to.

Zuzana
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2015 14:08

Re: AirPods - možnost poslechu ze dvou zařízení

Příspěvek od Zuzana » 03 dub 2021 17:44

Hezky den, děkuji za tip. Jen já v telefonu tu možnost připojení sluchátek k telefonu vůbec nemám ☹️
Zuzka

Odpovědět