(NE)VYŘEŠENO iCloud pozvánky fungují pouze na Apple ID

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

(NE)VYŘEŠENO iCloud pozvánky fungují pouze na Apple ID

Příspěvek od Miro_CZ » 06 črc 2021 11:40

Ahoj,

stále bojuji s problémem sdílení fotek přes iCloud nebo zasílání pozvánek v kalendáři ostatním Apple uživatelům, kdy nestačí pouze přidat vybraného člověka z kontaktů a poslat mu pozvánku, ale musím zadat jeho Apple ID, aby mu pozvánka přišla. To podle mě není korektní chování, protože cizí Apple ID bych nejspíš asi ani neměl znát, ale při zaslání pouze na tel. číslo, na které běžně chodí iMessage se danému uživateli vůbec nezobrazí pozvánka ke sdílenému albu nebo události v kalendáři. Když do sdíleného alba poté přidám všechny znovu pomocí Apple ID, tak jsou tam poté zdvojeně :cry: Přitom když na stejnou skupinu lidí posílala sdílené album kámoška, tak zadala jenom uživatele z kontaktů a všem pozvánka přišla hned - viz dva screeny (zdvojený můj, korektní od kámošky).

Napadá vás někoho, čím by to mohlo být a jak to spravit?

Předem moc děkuji.
icloud-fotky.jpg
icloud-fotky-DP.jpg
Naposledy upravil(a) Miro_CZ dne 17 črc 2021 11:14, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: iCloud pozvánky fungují pouze na Apple ID

Příspěvek od Zeggjk » 08 črc 2021 06:36

Asi nějaký bug, tohle chodilo. Ale zrovna včera jsem zakládal nové sdílené fotoalbum a pozval tam 5 uživatelů (u všech jen telefonní číslo). Pozvánku přijal jen jeden, ten co byl první v seznamu po dotazu na ostatní jsem zjistil, že jim pozvánka nedošla. Odebral jsem je a po jednom znovu přidal. To už jim pozvánka došla. Tak asi po jednom OK, hromadně asi problém.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: iCloud pozvánky fungují pouze na Apple ID

Příspěvek od Miro_CZ » 17 črc 2021 11:13

S problémem jsem volal na Apple infolinku, kde to prověřovali a předávali na nějakou vyšší úroveň "inženýrů" včetně eskalačního režimu a přístupu do telefonu. Po 10 dnech zjistili, že moje pozvánky z mobilu reálně odejdou v pořádku a příjemci, kterým pozvánku na sdílené album posílám, prý nemají korektně spárované telefonní číslo s Apple ID a proto jim pozvánka nepřijde. Divné však je, že jim na dané číslo chodí iMessage. Zpráva od nich je taková, že by se sdílená alba měla posílat vždy na Apple ID, což je dle mého nekorektní chování, protože Apple ID beru jako určitý osobní/bezpečnostní údaj a nikomu po něm nic není, nehledě na nepraktičnost, kdy se musíte všech zeptat na jejich ID, abyste jim mohli něco poslat.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: (NE)VYŘEŠENO iCloud pozvánky fungují pouze na Apple ID

Příspěvek od kecinzer » 18 črc 2021 12:31

Tak to je divné. Co když chci nějaké album sdílet s člověkem, co Apple ID vůbec nemá? Sdílené album je přeci možné si prohlídnout v prohlížeči.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: (NE)VYŘEŠENO iCloud pozvánky fungují pouze na Apple ID

Příspěvek od Miro_CZ » 24 črc 2021 22:42

kecinzer: K takovým případům slouží možnost sdílet přímo odkaz na dané album, který můžeš poslat komukoliv ;)
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: (NE)VYŘEŠENO iCloud pozvánky fungují pouze na Apple ID

Příspěvek od MaHa » 25 črc 2021 12:28

@kecinzer: Také jsem to tak původně chápal, že pokud někoho pozvu, tak mu přijde odkaz na album které si bude moci prohlédnout (něco podobného jako mají ostatní služby umožňující sdílení fotografií) bez ohledu na to zda je emailová adresa spárována s Apple ID nebo ne. Realita je bohužel jiná.

Odpovědět