Chybějící obrázky v detailu imessage

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od MAC_L » 13 črc 2021 05:58

Dobry den,

rozhodila se mi synchronizace imessage mezi iphone a macem. Tak jsem na macu odhlasil sync imessage s cloudem, odhlasil jsem sluzbu imessage a odmazal nasledujici soubory:

~/Library/Caches/com.apple.iChat/
~/Library/Containers/com.apple.iChat/
~/Library/Messages/
~/Library/Preferences/com.apple.imessage.bag.plist ~/Library/Preferences/com.apple.imservice.FaceTime.plist ~/Library/Preferences/com.apple.imservice.iMessage.plist ~/Library/Preferences/com.apple.imservice.ids.FaceTime.plist ~/Library/Preferences/com.apple.imservice.ids.iMessage.plist ~/Library/Preferences/com.apple.iChat.AIM.plist ~/Library/Preferences/com.apple.iChat.Jabber.plist ~/Library/Preferences/com.apple.iChat.LSSharedFileList.plist ~/Library/Preferences/com.apple.iChat.StatusMessages.plist ~/Library/Preferences/com.apple.iChat.Yahoo.plist ~/Library/Preferences/com.apple.iChat.plist

Po restartu systemu jsem opet prihlasil imessage a i jejich sync s cloudem. Vse se do puntiku pres noc stahnulo a synclo vcetne obrazku a videi. Jediny problem je v tom, ze kdyz u konverzace kliknu na "i" - podrobnosti tak tam neni videt prehled vsech fotek popr jen 1-3 fotky , misto treba 300...nejake napady???

Dekuji

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od MichalJ » 13 črc 2021 13:51

:lol:

To co jste mazal jste mazal proč?

MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od MAC_L » 13 črc 2021 14:50

No na jedno apple foru to psali, ze toto totalne smaze imessage do tovarniho stavu a pak se to znovu muze stahnout z icloudu, a ostatni psali ze jim to funguje. Mate nejakou jinou radu co jeste smazat?? Nebo jak jinak postupovat?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od rony » 13 črc 2021 15:06

najprv by som snad siel tym, ze:

vystupit, nastupit.ňätj. odhlasim apple id z oboch zariadeni a znlva prihlasim. to je bezbolestne.

ak by to neslo, hlavne skontrolujem nastavenia. ono to ide totiz nastavit tak, ze ak si naparujem imessage na rozne typy kontaktu na mna (t.c., ine t.c., email, dalsi email…) zaroven viem zakliknut, ktory z nich sa uvedie ako moja adresa odosielatela v spravach, co pisem, tak viem aj zakliknut zvlast pre kazde zariadenie, na ktore z tych adries bude zariadenie reagovat (tj. ze sa na nom dana komverzacia zobrazi)

priklad

mam iphone a mac.

na iphone mam nastavene ze ako odosielatel je tam moje t.c. (alebo adresa cojaviem mojmobil@example.org), mam tam zaskrtane, ze imessage v iphone “reaguje” na dalsie moje t.c. a nejaku dalsiu adresu cojaviem prijmeni@firma.org.

na macu mam vsak ako pdosielatel prijmeni@xcloud.kom a reaguje na prijmeni@firma.org ale nemam zaskrtnute t.c. ani mojmbil@example.org

to znamena, ze ak niekto kto dostal spravu odomna z iphone, reaguje na t.c. a mac to nezobrazi.


ina vec je ak si v ucte zaskrtnes plnu synchronizaciu sprav, vtedy je to zrkadlovo rovnake vsade.
potom by som sa hral s tym, ze len sa odhlasim prihlasim a moc sa nesnazim o aktivity, ktore by sa servrom apple javili ako pokusy naburat sa do sprav :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od MAC_L » 13 črc 2021 15:50

Njn, byl zasekly nakonec sync v iphone, ktery se po restartu znovu rozjel, ale mezitim jsem si takhle blbe promazal ty zpravy na macu a nevim jak to opravit… Jinak mam kompletni sync (zrcadlo) pres icloud….

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od MichalJ » 13 črc 2021 16:52

Nemazat nebo neštelovat něco o čem nevím co to přesně je, i když to píšou na apple foru. :-)

Máte timemachine zálohu?

MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od MAC_L » 13 črc 2021 16:54

Ano, dneska jsem z ní mnou smazane soubory obnovil a spousta fotek v “Podrobnostech” se vratilo, ale ne 100% treba 90…

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od rony » 13 črc 2021 18:21

takze si do dennicka zapises "dnes som pokazil... a je to pre mna poucenie".

kazdy mame take nieco.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od MAC_L » 14 črc 2021 22:08

Ja vim…co uz ted nadelam…. Potreboval bych radu, co tedy kde vsechno odmazat, aby se komplet imessage vycistili a nanovo se stahly z icloudu kde jsou ok…

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící obrázky v detailu imessage

Příspěvek od rony » 15 črc 2021 14:00

asi by som prestal s mazanim suborov, to zjavne nie je cesta k obnove funkcnosti
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět