Macbook Air jako druhý monitor

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
LayDee
Příspěvky: 19
Registrován: 20 srp 2019 19:40

Macbook Air jako druhý monitor

Příspěvek od LayDee » 13 pro 2021 20:36

Ahoj,

bohužel v práci bude přechod na home office a s tím pro mě spojené problémy. V práci používám notebook s windows a doma mám pouze macbook Air 2017.

Potřeboval bych používat macbook jako druhý monitor, kde budu zobrazovat dokumenty word, excel, pdf.

Jde to prosím nějak propojit?

Budu na firemní VPN, snad v tom nebude problém.

PS: Velký monitor doma nemám a nemám možnost zapůjčení, proto hledám takové řešení.

Díky všem za tipy a rady :)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Macbook Air jako druhý monitor

Příspěvek od MichalJ » 14 pro 2021 11:11

Podle mně to nijak jednoduše nejde.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air jako druhý monitor

Příspěvek od rony » 14 pro 2021 15:53

ja som tiez na HomeOffice so sluzobnym laptopom.

Vies, co som urobil? Sice som uz mal monitor k mojmu macu (predtym macbooku) avsak s ohladom na pracu na HomeOffice mi vyslo uzitocne mat viac monitorov, takze som spravil nieco najjednoduchsie, co ide...

Nalistoval som ALZA, vybral som si monitor. Doniesol som ho domov.

Oba pocitace som urobil tak, ze kazdy monitor ma viac pripojok (DVI, displayport, hdmi), takze z jedneho pocitaca jeden konektor, z druheho pocitaca druhy konektor. Tym padom si dokazem prepinat obidva pocitace a zaroven je aj praca s firemnym laptopom prijatelna.

Samozrejme som siel este dalej, mam k laptopu dokovaciu stanicu (chcel som k firemnemu laptopu TRI monitory a chcel som laptop pripajat co najmenej kablov). Ale toto su uz vychytavky, zaklad je v tom, ze novy monitor stoji sumu, ktora je adekvatna a hlavne nemusim spekulovat nad nezmyslami ako druhy pocitac mi robit "druhy monitor" - nezmysel je to preto, ze obvykle ten firemny laptop je cez VPN a tym padom sa navzajom ani nevidia.

A este jedna vychytavka, ktora zalezi skor na tom, kde pracujes. Zamestnavatel umozni zapozicku zariadeni, takze podla toho ako dlho budes na HO, mozno ti pozicia monitor domov.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět