Na myši přestává fungovat rolovací kolečko.

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
vskrob@gmail.com
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2021 20:04

Na myši přestává fungovat rolovací kolečko.

Příspěvek od vskrob@gmail.com » 23 pro 2021 20:27

Ahoj. Mám nedlouho Macbook Air ke kterému jsem si koupil myš Logitech MX Anywhere 3 pro mac. Po nějakém čase (asi půl hodiny) na ni vždy přestane fungovat rolovací kolečko a v Safari pokud klepnu na jinou stránku tak se stránka jakoby stáhne ale neotevře. V chrome přestane fungovat jen rolovací kolečko. Po restartu zas vše až hodinu funguje a pak vše nanovo. Zkusil jsem vymazat Monterey a přejít zpátky k Big Sur což se mi složitě asi po půl dni podařilo ale situace se zopakovala. Jinde myš funguje. Jsem připojen přes bluetooth. Někdy mi připadá že to přeskočí na horizontální posuv. Ač v nastávení myši i posuvu udělám cokoli pomůže vždy jen restart což je na zbláznění. Poradí někdo?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Na myši přestává fungovat rolovací kolečko.

Příspěvek od ra3662 » 23 pro 2021 22:50

A co jiná myš, také problém?

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Na myši přestává fungovat rolovací kolečko.

Příspěvek od Zeggjk » 24 pro 2021 07:31

Netvrdím, že to váš problém odstraní, ale rozhodně doporučuji, když se používá "neapple" myš, tento software: https://mos.caldis.me
Už jen třeba rolování webových stránek v Safari, pomocí trackpadu nebo originál apple myši krásně plynulé, s "neapple" myší trhané. S tímto softem je to jak s originál myší.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

vskrob@gmail.com
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2021 20:04

Re: Na myši přestává fungovat rolovací kolečko.

Příspěvek od vskrob@gmail.com » 24 pro 2021 14:29

Asi se hádá nastavení myši s nastavením touchpadu. Bohužel se účinky nastavení projeví až po restartu takže pak další dvě hodiny čekám jestli to pomohlo. Něco jsem s tím udělal a od včerejška to zatím jde. Jinak myš funguje docela fajn. Třeba po zmáčknutí kolečka jsem si nastavil diktování atd. Macbook Air mám připojený k televizi a myš v posteli a v případě nutnosti použiji klávesnici na obrazovce. Pokud to začne zase blbnout zkusím doporučený ovladač. Děkuji.

Odpovědět