možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
ondra.marek
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2022 18:22

možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Příspěvek od ondra.marek » 06 led 2022 18:32

Dobrý den, zdědil jsem po zemřelé tetě starší iPhone asi 7 nebo 7s. Ani nevím, jak to přesně zjistit. Neznám však k němu ani heslo, ani ID, prostě nic. Bohužel ani nevím, jaký e-mail mohla teta při registraci použít, protože nikdy žádný nepoužívala. Dá se s takovým mobilem vůbec něco dělat? Mohu doložit tetino úmrtí, mám i oficiální dopis o ukončení smlouvy s operátorem, kde je řečeno o koho se jedná. Děkuji za jakoukoliv radu, protože s iPhonem nemám žádné zkušenosti. Ondra

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Příspěvek od mberdych » 06 led 2022 19:16

Pokud je opravdu zamčený, tak jedině Apple podpora na českém čísle, oni řeknou jestli to jde a co chtějí.

Telefon nicméně zamčený být nemusí, že chce PIN neznamená, že je aktivní zámek aktivace. Pak je řešení ho resetovat přes počítač a zjistit, jestli aktivaci opravdu chce a pokud ano, tak Apple podpora.

ondra.marek
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2022 18:22

Re: možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Příspěvek od ondra.marek » 06 led 2022 19:49

Děkuju mberdych za odpověď. Zkoušel jsem dnes na podporu volat okolo 17.30 hod, ale jen mi to oznámilo, že již mají kanceláře zavřeny. Tak jsem to zkusil zde. Netuším bohužel ani, co znamená zamčený a nezamčený. Ale heslo po mně chce. A z toho co jsem si zatím přečetl, tak prý žádný restart, ani do továrního nastavení, neodstraní, resp. neobnoví ID. Nicméně, moc děkuji za pomoc. Říkal jsem si, že by z telefonu třeba syn měl radost. Tak uvidíme. Díky. Ondra

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Příspěvek od mberdych » 06 led 2022 22:47

Chce heslo a nebo PIN po zapnutí? Pokud je resetovaný a chce heslo k účtu iCloud při aktivaci, pak je zamčený.

ondra.marek
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2022 18:22

Re: možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Příspěvek od ondra.marek » 07 led 2022 06:50

Ano, po zapnutí vyžaduje heslo, resp. PIN kod nebo otisk prstu, který myslím, že teta využívala.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Příspěvek od mberdych » 07 led 2022 07:39

Jak jsem řekl, to ale neznamená, že je telefon uzamčen pro novou aktivaci. PIN/otisk bráni pouze přístupu k aktuálnímu běžícímu telefonu a jeho datům. Pokud byste ho skutečně resetoval přes počítač, říká se tomu DFU, přijdete o všechny data, nicméně nemyslím, že bez znalosti PINu je k nim stejně nějaká cesta. Tím dosáhnete toho, že telefon bude čistý, následně po prvním zapnutí buď půjde aktivovat, nebo bude požadovat heslo k iCloud účtu (tzv. activation lock). Pokud bude zamčený, tak s tím pomůže jen Apple.

Pokud to nechcete dělat, tak najít někoho, kdo to pro Vás zkusí. Za pokus to stojí a stejně reset udělat musíte. Apple PIN neodstraní. Nicméně na podpoře by měli poradit.

Návod na DFU:

https://www.appleking.cz/blog/ios-dfu-rezim
Naposledy upravil(a) mberdych dne 07 led 2022 13:17, celkem upraveno 1 x.

ondra.marek
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2022 18:22

Re: možnost nějak zresetovat starší iPhone?

Příspěvek od ondra.marek » 07 led 2022 13:08

Děkuju moc. Uvidím co se dá dělat. Ondra

Odpovědět