App Store - jak získat relevantní výsledky hledání

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Edien
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2022 16:34

App Store - jak získat relevantní výsledky hledání

Příspěvek od Edien » 22 led 2022 17:04

Při hledání aplikací na App Store se běžné aplikace, které jsou zdarma nenachází mezi prvními vyhledanými nebo se nenachází vůbec. Podotýkám, že jsem nový jablíčkář a dělám tak možná něco špatně. Očekával jsem však, že SW zdarma i placený od renomovaného vydavatele, který je notoricky známý, na App Store vždy najdu. Nebo tomu tak není a někteří tam svůj SW nedávají? Uvedu dva konkrétní příklady. První je Adobe Acrobat Reader DC zdarma. Ať to píšu jak chci, nalézám spousty jiných readerů. Nebo když napíšu AVG antivirus for Mac, což nabízí i našeptávač, dostanu ve výsledcích jen AVG Cleaner a kupu jiných antivirů. Když napíšu česky pro Mac, nedostanu skoro nic. Nakonec jsem si oba uvedené softwary raději stáhnul přímo na stránkách firmy Adobe a firmy AVG.

Jak prosím ten App Store má fungovat, k čemu to je? A jsou tam vůbec se svými softwary i ti velcí hráči nebo je to jen na alternativní apky jiných vydavatelů a drobný software? Znovu podotýkám, že jsem na macu krátce a dosud jsem užíval jen systémů Windows a Android. Tohle mne ale hodně překvapuje. Děkuji mnohokrát.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: App Store - jak získat relevantní výsledky hledání

Příspěvek od Zeggjk » 22 led 2022 19:43

Na App Store není zdaleka vše. Ano od Adobe je tam jen Adobe Photoshop Elements 2022 a Adobe Lightroom. Ostatní je potřeba stáhnout ze stránky výrobce. Pro úplnost dodávám, že je ještě možnost mít na Macu správce instalačních balíčků (jako je na linuxu). Více na https://brew.sh/index_cs

Pak třeba pro instalaci Readeru jen stačí v terminálu napsat

Kód: Vybrat vše

brew install --cask adobe-acrobat-reader
Když pak máte takto nainstalováno X aplikací, stačí jen jednou za čas v terminálu

Kód: Vybrat vše

brew update
a vše se vám zaktualizuje.

PS: Když jsem přešel z Win, tak jsem taky nutně potřeboval Adobe Reader, ale pak jsem zjistil, že na Macu vlastně není vůbec potřeba. Stejně jako antivir.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Edien
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2022 16:34

Re: App Store - jak získat relevantní výsledky hledání

Příspěvek od Edien » 23 led 2022 01:09

Díky moc za odpověď. Trochu jsem zapátral, proč tomu tak je, že renomovaní dodavatelé SW nemají své appky na App Store. No, je to jednoduché, Apple je poněkud nenažraný. Sice nyní snížil poplatky menším vývojářům, ale vůbec se nedivím firmám jako Adobe apod., že mu nechtějí platit 30% výpalné. Já si Adobe aplikaci našel také nakonec i bez App Store. Jen mne to celé udivilo. Tím, že jsem jablíčkář nově, nějak naivně jsem čekal, že to je prostor pro veškerý software na Mac a Apple dělá vše pro to, aby tam toho SW bylo co nejvíce :-). Více třeba zde: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a ... ci-1375383#

Nevím, co přesně umí ten prohlížeč pdf od Applu, ale jsem zvyklý si vystylovat v Adobe Readeru menu pro rychlou práci s velkými výkresy v pdf apod. a nevím, jestli ten náhled v Safari (nebo co to je) tohle všechno umí. Podle mne neumí a Adobe Reader DC je lepší pro lepší práci s pdf dokumenty. Ale možná se pletu. Ještě se v tom tolik neorientuji. A díky, toho správce instalačních balíčků vyzkouším.

MilanPin
Příspěvky: 60
Registrován: 06 led 2019 18:08

Re: App Store - jak získat relevantní výsledky hledání

Příspěvek od MilanPin » 23 led 2022 08:09

Zdravím, mám taky zajímavý algoritmus :-). viz. obrázek M
Přílohy
Snímek_obrazovky_2022-01-23_v 8_03_00.png

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: App Store - jak získat relevantní výsledky hledání

Příspěvek od Zeggjk » 23 led 2022 08:25

Ještě snad k tomu vyhledávání v App Store, hledám jednu aplikaci, vím od kterého výrobce. Zadám název toho výrobce. Dejme tomu ten Adobe. Najde mi to X aplikací, různé ty free-readery pro PDF atp. Ale na prvním místě mám Adobe Lightroom. Kliknu tedy na její název, abych se o ni dozvěděl více. Jsou zde náhledy aplikace pod nimi popis aplikace a vpravo vedle popisu je výrobce, kliknu tedy na Adobe Inc. a rázem vidím všechny aplikace od tohoto výrobce, které jsou v App Store.
Snímek obrazovky 2022-01-23 v 8.23.13.png
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Edien
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2022 16:34

Re: App Store - jak získat relevantní výsledky hledání

Příspěvek od Edien » 23 led 2022 17:11

JJ díky, chápu, ale když se podíváme, co nabízí Adobe na App Store, tak jsou to jen dvě aplikace: Lightroom a Photoshop Elements. A to mi přijde bída, o tom mluvím. Asi to pro Adobe není zajímavé, něco na App Store dávat...

MilanPin: PES je zcela relevantní :lol:

Odpovědět