iPad jako monitor k Macu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

iPad jako monitor k Macu

Příspěvek od Sandra » 05 dub 2022 12:32

Ahojky, mám Mac Mini M1, plně aktualizovaný a iPad tuším 2018, ten základní, který používám (resp. bych chtěla používat) jako další monitor k Macu. Obě věcičky mají aktuální SW ve stabilní verzi, žádná beta. Jenže problém je, že obraz na iPadu někdy zamrzne a pomůže jen iPad odpojit a znova připojit. Používám to nejčastěji na přehrávání videa, když něco dělám, tak aby byl obraz vidět a přitom nebyl na hlavním monitoru a nepřekážel. Používám Plex a soubory jsou uložené na NASu Synology, ale to stejné se děje i s IINA a VLC. Někdy to zamrzne několikrát po sobě, někdy to běží klidně celý den bez problémů. Netušíte, v čem může být problém?
Mac je připojený kabelem k síti (a kvůli odemykání AW a dalších věcí je aktivní i wifi), router je Synology RT2600ac, používáme obě pásma na to nejvyšší možné nastavení (jsme na vesnici, tak nemáme koho rušit a nikdo nemůže rušit nás, v dosahu není žádná jiná síť).

A druhá věc, ta nová funkce připojení iPadu k Macu, nevybavím si, jak se to jmenuje, ta podle všeho funguje spolehlivěji, ale nejde na iPad přetáhnout žádnou aplikaci, musí se všechno spouštět jen z iPadu, pokud chci, aby to běželo na něm, jde to změnit, abych mohla na Macu spustit Plex, přetáhnout ho na iPad a aby to běželo tam? Nebo to takhle není plánované a já jen nepochopila, co Apple zamýšlí? Já měla totiž pocit, že jde o dokonalejší propojení a že je to vlastně jak rozšířená plocha tak "samotná jednotka" ovladatelná z Macu, ale asi jsem to pochopila špatně.

Díky

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPad jako monitor k Macu

Příspěvek od Mironet » 06 dub 2022 19:55

Takže asi základní otázka: Proč vůbec řešit iPad jako displej k Macu a prostě na něm nespustit Plex jako app a přehrávat video takto? Bude se video přes wifi sekat i v tomto případě? Z příspěvku trochu vyplývá, že problémy jsou jen u videa, ale na práci jako druhý displej funguje vše normálně.

ad 2, funkce se jmenuje sidecar, vysvětlovat do detailu to tu nebudu, k tomu není forum, to dělá web Applu a bambilión videí na youtube

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad jako monitor k Macu

Příspěvek od rony » 07 dub 2022 13:22

mne pride uplne na hlavu pozerat videa tak, ze

fyzicky su na NAS. co je okej
ale prehravanie spustis na macu a potom sa snazis riesit ako ten obraz prepasirovat na ipad

nie je lepsie mat subory s videom na tej NAS a rovno ich z klienta na ipade spustit a pozerat bez zdrzovania obchadzkou cez mac? ved to je cesta: NAS, router, mac, router, ipad

cize to video pasirujes wifinou tam a naspat…
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: iPad jako monitor k Macu

Příspěvek od Sandra » 07 dub 2022 14:19

Neřešte proč to dělám, ale proč se to seká, díky. Důvod, proč to dělám takhle je, že to prostě dělám takhle, nebudu se škrábat levou rukou za pravým uchem, prostě mám připojený iPad, Plex běží na Macu a přetáhnu ho na iPad a na něm musí běžet. Na nic jiného iPad nepoužívám, na práci je takhle malá obrazovka k ničemu. A kdybych pustila Plex na iPadu, tak musím řešit zvuk, aby to hrálo na velkých repro a je otázka, jestli AirPlay umí poslat 5.1 zvuk, což na Macu řešit nemusím, 5.1 prostě jede.

A mimochodem, seká se to nejen při přehrávání videa, ale kdykoliv, zjevně je nějaká chyba v macOS a/nebo iPadOS, otázka zní co s tím.

A co se týče té druhé funkce, tam teda přetáhnout app na iPad z Macu nejde, ok? V tom případě je ta funkce taky dost k ničemu.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iPad jako monitor k Macu

Příspěvek od ra3662 » 07 dub 2022 16:51

A stíhá to router? Nebude toto ta příčina?

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: iPad jako monitor k Macu

Příspěvek od Sandra » 07 dub 2022 18:31

Router je Synology RT2600ac, ten to stíhat musí, není to žádné ořezávátko :-)

Jinak teda tohle mě napadlo taky, tak jsem zkusila na chvíli použít TP-Link Archer 80 nebo jak to přesně je s novou sítí a byl tam připojený pouze Mac a iPad, jinak nic a bylo to to samé. Jedině, že by za to mohl pomalý internet, máme pouze LTE od O2 20/2 Mbps, ale říkám si, že internet s tím přece souviset nemůže, ne?

Odpovědět