Jak zaheslovat Flashku

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Jak zaheslovat Flashku

Příspěvek od Caanigia » 07 kvě 2022 19:14

Zdravím,
chci se zeptat jak v mac os big sur zaheslovat flashku? vždycky jsem to dělal přes diskovou utilitu, že jsem zvolil formát mac os rozšířený šifrovaný, ale nyní tam tu možnost vůbec nemám :(
V návodech pro Mojave to mělo jít přes finder, pravým tlačítem a šifrovat, ale tu možnost tam taky nemám, poradíte?
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Jak zaheslovat Flashku

Příspěvek od Zeggjk » 08 kvě 2022 09:11

To jste mě trochu překvapil,že to nejde v diskové utilitě, protože jsem naposledy používal vytvoření šifrované flešky právě v diskové utilitě. No nejde, ale jen pokud máte flešku naformátovanou a schema disku je Master BootRecord nebo scheme Apple. Pokud dáte flešku v diskové utilitě smazat a znovu naformátovat formátem MAC OS rozšířený ...a POZOR schema vyberete Mapa oddílu GIUD, tak pak když kliknete pravým tlačítkem myši na ploše na symbol externího disku, nebo ve finderu na ten disk, tak v menu máte nabídku Šifrovat.

Zároveň pokud už je na flešce schema GUID, tak vám nabídne navíc v diskové utilitě i formát na APFS a také na APFS(šifrovaný). Takže v případě schematu GUID jde šifrování zapnout i v diskové utilitě.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět