MacBook a nestandardní chování baterie

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Vaclav2
Příspěvky: 10
Registrován: 12 bře 2020 09:29

MacBook a nestandardní chování baterie

Příspěvek od Vaclav2 » 18 kvě 2022 12:37

Ahoj, prosím o radu. Problém = z plně nabité baterie po odpojení cca po 2min zbývá 15%. Normálně by člověk řekl, že výměna baterie vše vyřeší. Možná ano. Ale .... baterie je měněná u Macpodpory v listopadu 2020, vše běželo super... až teď najednou. Počet cyklů 77, při nabíjení svítí kontrolka oranžově (normální stav) po nabití zeleně (normální stav) podle tohoto https://www.youtube.com/watch?v=N5laIcLMnJU videa by špatnou baterii mimo jiné signalizovala červená kontrolka na nabíječce. Čas nabíjení je také abnormálně krátký, řádově pár minut. Provedl jsem PRAM a SMC reset, bez účinku.
Napadá někoho, co bych mohl ještě udělat abych to nějak zlepšil? Do servisu můžu kdykoli, ale proč to nezkusit?
MacBook Air 11" Mid 2013, macOS Big Sur 11.6.1
Děkuju.
MacBook Air 11”, MacBook Air 13”, iPad Air, AirPods 3, AirPods Pro, iPhone 13 míní, AW7

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook a nestandardní chování baterie

Příspěvek od cinges » 18 kvě 2022 13:29

No skusil by som nejaky program ktory zisti zdravie baterie.
Ja ked som menil baterku, tak tam sce bola nova pateria, ale ta bola 5 rokov stara, tak to moze mat vplyv. Alebo nie oem, atd.
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Vaclav2
Příspěvky: 10
Registrován: 12 bře 2020 09:29

Re: MacBook a nestandardní chování baterie

Příspěvek od Vaclav2 » 19 kvě 2022 08:42

Díky. Tak jsem ještě zaktualizoval OS a přes program Battery Health jsem došel k závěru, že je baterie totálně KO. Battery Healh mi ukazuje "zdraví" na 1%. Původní kapacita 4680mAh a současná kapacita 39mAh. Půjde na výměnu do servisu. Jen mi je záhadou, že odešla během 1,5 roku, škoda.
Jak to děláte, když dáváte Mac do servisu? Když jsem ho tam dával před tím rokem a půl, tak jsem ho měl "čistý" (mail, zprávy, dokumenty, fotky ...). Teď je už běžně používaný a asi bych nechtěl aby mi v servisu viděli do mailu, zpráv atd ....
Děkuju za každou radu ...
MacBook Air 11”, MacBook Air 13”, iPad Air, AirPods 3, AirPods Pro, iPhone 13 míní, AW7

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook a nestandardní chování baterie

Příspěvek od rony » 19 kvě 2022 11:09

samozrejme urob kompletny backup napr. do time machine a stroj sa ti moze kludne vratit cisty, takze zalohu nepodcenuj.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: MacBook a nestandardní chování baterie

Příspěvek od sumec83 » 19 kvě 2022 12:02

Určitě bych komplet zálohu udělal, jak píše rony. Když jsme dávali do reklamace ipad, tak jej chtěli komplet smazaný a odhlášený z iCloudu. Takže s macem to může být podobné. Reklamovali jsme přes iWant

Vaclav2
Příspěvky: 10
Registrován: 12 bře 2020 09:29

Re: MacBook a nestandardní chování baterie

Příspěvek od Vaclav2 » 20 kvě 2022 13:18

Děkuju za rady, udělal jsem komplet zálohu a vytvořil jsem navíc účet uživatele "servis" ... snad to tak bude stačit. Díky
MacBook Air 11”, MacBook Air 13”, iPad Air, AirPods 3, AirPods Pro, iPhone 13 míní, AW7

Vaclav2
Příspěvky: 10
Registrován: 12 bře 2020 09:29

Re: MacBook a nestandardní chování baterie

Příspěvek od Vaclav2 » 26 kvě 2022 08:57

Jsem po servisu, baterie vyměněna. Diagnostika neukázala žádnou jinou závadu kromě tý baterie. Platil jsem 2.800,-. Vypadá, že šlape jak má. V systémovém profilu, v napájení mi to nyní již ukazuje pouze jeden cyklus a stále doporučení "Doporučujeme servis". Je možné, že si to nějak časem sedne?
Stav baterie po servisu.png
Stav baterie po servisu.png (20.74 KiB) Zobrazeno 3913 x
MacBook Air 11”, MacBook Air 13”, iPad Air, AirPods 3, AirPods Pro, iPhone 13 míní, AW7

Odpovědět