Notifikácie

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Notifikácie

Příspěvek od Fesko » 31 kvě 2022 15:30

Zdravím !
O téme notifikácie sa už o tom debatovalo nespočetne krát.Nechodia mi na mail. Preíčtal som si zaujímavý článok na portáli Letem světem Applem.
Vyskúšal som teda odpojiť účty z apky Mail, Vymazal som apku mail, znova nainštaloval, pripojil účty, odhlásil a znovu som sa prihlásil do účtu iCloud, nastavil nanovo všetky zvuky a hlásenia. Ale notifikácie neprichádzajú ani na iP ani na AW.
(MBA - M1 mac Os Monterey 12.4, iP13 OS 15.5, AW6 watchOs 8.6)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikácie

Příspěvek od rony » 31 kvě 2022 17:31

to sa dalo od veci od nich cakat, ze zverejnia hocijaky blud :-)

Asi by som neskusal hlava nehlava vsetky mozne bludy a pokial si uz predtym natrafil na nejake tvrdenia, ze nieco NEJDE, tak zrejme je cas tomu zacat verit. Ale nepredbiehajme.

1. notifikuje ti maily posielane na tvoj iCloud mailbox? (nepolemizujeme o tom, ci a preco ho nepouzivas alebo ze ci ty potrebujes taky ci onaky iny, proste si nakonfiguruj iCloud mailbox, skusaj si posielat maily -> idealne z uplne cudzieho mailboxu a zariadenia!!!)

2. s tym suvisi otazka, ktora je dolezitejsia ako informacia o tom, ze nejaky web zverejnuje nefunkcne navody robit hluposti :-)
Ake mailservre to teda pouzivas? Myslim tak, ci tie mailboxy su trebars GMail, Seznam a podobne. Takisto ci sa jedna o vlastny mailserver alebo mailserver firemny a podobne.

3. ak teda mas taketo servre, akym sposobom ich konfigurujes do zariadenia. Tu to myslim tak, ze ci POP3, I?MAP a podobne. Pripadne ci na nakonfigurovanie si len kdesi splasil nejaky postup alebo pouzivas podporu danej firmy.


Teraz ta zla sprava: notifikacie mailov su v skutocnosti funkcnostou, ktoru musi podporovat dany mailserver.

Preto som v prvom bode spomenul iCloud. Ten totiz maily notifikuje.

Ale napriklad taky GMail nic nenotifikuje.


Aby sme sa nemylili, existuje este akasi interna notifikacia, kedy zariadenie v nejakom intervale zamerne komunikuje s mailserverom a STAHUJE maily. Vtedy moze uz stiahnuty mail notifikovat pretoze uz o maili zariadenie vie a nie je problem zobrazit bublinu.

Avsak take to avizo mailu este predtym nez ho zariadenie stiahne, tak to su tie notifikacie, ktore MUSI podporovat dany server a casto to byva sucast platenych sluzieb.



Toto si vyjasnime, pokial mozno jednoznacne :-)

Ak sa uistime, ze nejde o tento problem, tak mozeme zacat riesit, ci nemas zapnute rozne rezimy Kino, Spanek, ci nemas nahodou povypinane notifikacie (viem, viem, budes tvrdit, ze nie avsak to si prejdeme, a 100%ne sa o tom presvedcime).



a citaj radsej iPure a budes mat viac casu, ktory nestravis robenim blbosti podla hlupych navodov z pochybnych webov ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Notifikácie

Příspěvek od Fesko » 31 kvě 2022 19:54

Ďakujem za rozsiahlý elaborát. Problém je v tom, že konzumný uživateľ si nastaví notifikácie v podstate jednoducho, tak ako mu to káže Apple. Zapne zvuky, povolí upozornenia, je v iCloude a jednoducho čaká, že to bude fungovať.Pred piatimi rokmi to bolo tak a fungovalo to.Nie je predsa účelom, aby bol bežný používateľ znalcom protokolov POP a podobne. Vami popísaný postup som samozrejme absolvoval, no napriek tomu to jednoducho nefunguje od istého času. Kedy sa to pokazilo, pri akej verzii aktualizácie si presne nespomínam. Žiaľ neexistuje 100% -tný návod aby to bolo OK. Jenoducho je to komplikované a malo by sa to zjednodušiť. Vraj to iOS16 sľubuje.
Ešte raz ďakujem !

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikácie

Příspěvek od rony » 31 kvě 2022 21:39

takze ty nemas ziadny problem, len si sa sem prisiel postazovat, mal si hned povedat :-)

elaborat som ti napisal v domneni, ze chces bud riesenie alebo vysvetlenie.

ale nechces ani jedno, vsakze som trafil?

ziadny ios16, to su bludy, pretoze o tom sa dozvieme co bude vediet ale TOTO konkretne ti garantujem to nebude. ONO to JEDNODUCHE uz je. Len ta podstata je v tom, ze notifikacie plati mailserver, jeho majitel. Ak ti ich nedava, ziadne nedostanes. Ale na 100 % ti to poviem, ze to je ono, len ak prejavis ochotu riesit tvoj vlastny problem ;-) ak ju nemas, nevadi, aspon ti zostane :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Notifikácie

Příspěvek od Fesko » 01 čer 2022 06:55

Veď som sa Ti poďakoval a všetky veci Tebou spomenuté mám aj mal som takto urobené a napriek tomu to nefunguje.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikácie

Příspěvek od rony » 01 čer 2022 14:31

nechcem sa pytat, pretoze si tie veci ako pises "mal uz urobene", avsak predsa len mailbox na iCloude teda mas a nenotifikuje maily?

ono ak by toto bolo jasne, tak by sme riesili napr. operator, datove spojenie (mobilny internet), co ako prepinas, zapinas a taketo detaily ale tie podstatne veci su tie, co som spominal a tam to nejde odbavit tym, ze "tie veci som vsetky robil a nejde to", ja som menoval po bodoch... :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Notifikácie

Příspěvek od Fesko » 01 čer 2022 15:20

Na iCloude notifikuje, ale upozornenie príde potichy i keď mám zvuky nastavené. Väčšinou až keď odomknem iP. Zvuky nefungujú prakticky ani na iných serveroch, Gmaile ani na Yahoo. IMPAP protokol mám nastavený na Gmaili aj na Yahoo. Všetky účty mám nastavené, aby notifikovali aj zvukovo a na zamknutej obrazovke.Ovšem o tom, že prišiel mail sa dozviem iba keď odomknem iP resp.otvorím mailový účet. Nie je to však pravidlo, niekedy (1 z desiatich) príde aj zvukové upozornenie na uzamknutom iP. Spoliehať sa však na to nemôžem.
Ďakujem za rady !

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikácie

Příspěvek od rony » 01 čer 2022 16:29

takze krucialna otazka

rezimy Osobny, Praca, Odpocinok, Spanok, v tych sa vyznas? Nemas v tom nieco blbo nastavene?

Vies sa pozriet do nastavenia notifikacii appky Mail a vies kazdu polozku priradit k tomu, co sposobuje?

Lebo podotykam, ze appka Mail to ma zlozitejsie, napr. lisia sa notifikacie podla skupin prijemcov (napr. ci je, nie je v kontaktoch, ci je nie je VIP a pod.).

Celkom kludne mozes mat zapnuty nejaky Nerusit rezim a tam mas stisene notifikacie mailov.

Koniec koncov, urobis lahky test.

Mobil sa ti zalohuje, takze ziadny problem" vyresetujes ho do tovarenskeho nastavenia. Nerobis obnovu zalohy. Len si nastavis mailbox iCloud a vyskusas.
Nerobis nic ine. Ziadne "toto urobim, lebo to vzdy tak robim".

A ked zistis, ze pipa ako ma, tak obnovis zo zalohy a vies, ze si nieco niekde nastavil a nevedel si, co sa udeje.

==========

Ale podme prakticke cvicenie: vsade, kde je ______- napis ako to mas

1. Nastavenia, Mail, Hlasenia
Povolit hlasenia: ____
Upoornenia:
Zamknuta obrazovka ________
Centrum hlaseni ________
Bannery _________
Styl bannerov _______
Zvuky ___________
Odznaky __________

2. Chod uplne dole je Prisposobit hlasenia, vojdi tam
Tam vidis Ucty, tu sa nastavuje pre kazdy z nich specialne ako sa ma notifikovat.
Prebehni ich ci si si nieco niekde nevypol.

Dalsie cvicenie
1. Nastavenia, Moj cas, Co mas tam Zapnute? ______________
2. Vojdi do toho zapnuteho a prebehni si ake veci su tam stisene.



-------

z toho, co opisuje sa javi, ze nemas IMAP ale mas FETCH, cize stahovanie mailov az po spusteni appky, co ma za nasledok, ze prave dosle maily ti hned aj vypipa. A Fetch mas nastaveny na nejaky interval preto ti raz za cas pipne.

Preto som pisal ten dlhy elaborat, ktory si krutil nosom, ze dlhe dlhe. No dlhe, lebo nieco si si pozmenil alebo nie je tak ako tvrdis ;-)


----

aby si nefrflal, prebehnutie tohto vsetkeho je otazka na 2 minutky s tvojim telefonom. Len sa to musi takto opisovat, pretoze mas tendenciu pisat "vsetko som urobil" miesto "co presne som urobil" :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Notifikácie

Příspěvek od Fesko » 01 čer 2022 20:39

Veľmi pekne ďakujem. Môj čas mám celkove vypnutý. Žiadne položky tam zapnuté nemám. Nastavenia, ktoré spomínaš v druhom odseku som prekontroloval a sú v poriadku. Ostatné prelúskam ešte raz. O výsledku budem informovať.
Ešte raz ďakujem za pomoc !

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikácie

Příspěvek od rony » 01 čer 2022 21:37

“su v poriadku”

ale to je nejasna odpoved pretoze akekolvek ich nastavenie je v poriadku ak clovek vie, co robia. prave preto som ich uvadzal, ze mozno predsa len o dosledkoch ich nastavenia si mozeme pohovorit - ale len ak ich uvedies.

ale neuvadzas, takze chces problem aby zotrval? :)

nikdy sa ti nestalo, ze niekto s dalsim parom oci ukazal AHA TU? :)

preco to musim z teba tahat, ved som ti po lopate napisal, co by pomohlo, aby si uviedol :)

na treti raz uz nebudem naliehat, ak predsa len budes chciet pokracovat, tak to jasne povedz :)

a ak na to v com to bolo natrafis a zmenis to, napis, pomozes inym.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Notifikácie

Příspěvek od Fesko » 02 čer 2022 07:32

Prepáč, ale ťaháš zoo mňa veci, ktorým ja ako obyčajný 75 ročný penzista jednoducho nerozumiem. Som iba konzumentom vyspelých technologii a očakávam, že budú fungovať tak ako majú.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikácie

Příspěvek od rony » 02 čer 2022 09:33

dobre. bojim sa, ze sa nedockas, niektorym veciam treba predsa len ist trosku naproti ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Notifikácie

Příspěvek od Fesko » 02 čer 2022 13:27

Nakoniec som to vyriešil úplne prozaicky. Odinštaloval som apku Mail, nainštaloval Spark, dal som ho ako predvolený mailový klient a problém je zažehnaný. Fachčí na jednotku !Problém teda bude v apke Mail.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikácie

Příspěvek od rony » 02 čer 2022 17:56

Urcite, bez akychkolvek pochyb vsade.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Notifikácie

Příspěvek od lipon » 03 čer 2022 07:37

Pane dochtor, mě tudle v zápěstí vobčas píchne ... - tak to fiknem celý někde tudle u lokte a přestane vás to píchat ...

Odpovědět