Mac Mini + externí disk na Apple Music

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Mac Mini + externí disk na Apple Music

Příspěvek od Sandra » 10 zář 2022 12:06

Zdravím, mám Mac Mini M1 a protože mám poněkud retardovaný internet (20/2 Mbps od O2 přes 5G, nic lepšího tu nemáme k dispozici), tak bych potřebovala mít hudbu z Apple Music staženou (samozřejmě jen to, co mám v knihovně 😊 ). Mám dock připojený přes USB-C a v něm 480 GB SSD naformátovaný na APFS a připojený přes /etc/fstab a UUID. Funguje to fajn, ale problém je, že aplikace Hudba časem "zapomene", že má hudbu staženou, stažené soubory nevidí a jediná možnost, na kterou jsem přišla je, vymazat to a stáhnout znova. Podotýkám, že v aplikaci Hudba mám nastavenou cestu na ten externí disk. Nějaká rada co s tím?

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Mac Mini + externí disk na Apple Music

Příspěvek od Zeggjk » 11 zář 2022 07:21

A co ten externí disk připojit přímo do /Users/vasusername/Music a v aplikaci Hudba tedy nechat původní nastavení?
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Mac Mini + externí disk na Apple Music

Příspěvek od Sandra » 11 zář 2022 14:09

Zkoušela jsem a v ten moment se neukládalo vůbec nic, po spuštění Hudby to chtělo přihlásit k účtu a vybrat místo pro ukládání souborů. Takže prosím o odpověď na moji otázku.

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Mac Mini + externí disk na Apple Music

Příspěvek od Zeggjk » 11 zář 2022 16:34

Podle mě je správná cesta to připojení do složky Music, to že to chtělo přihlášení bude špatně nastavená, respektive nenastavená práva k tomu disku. Podívejte se jak máte nastavena práva k adresáři Hudba (cmd+i) a dole sdílení a oprávnění. Na váš účet bude čtení a zápis a na everyone bude bez přístupu. Na ten disk ty práva nastavte stejně. Měl jsem toto stejně na Mac mini, ale disk byl připojen do adresáře Movies a vše chodilo perfektně. Jinou radu nemám. Snad někdo poradí jiné řešení, které vám bude víc vyhovovat.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Mac Mini + externí disk na Apple Music

Příspěvek od mberdych » 11 zář 2022 16:38

Neznám odpověď, přemýšlím nahlas. To vypadá, jakoby někde neměl místo a rozhodl se ho uvolnit. Takhle se to chová na iOS při zapnuté optimalizaci úložiště, možná i na macu. Teď se nemůžu podívat. Ale zase říkáte, že místa je dost.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Mac Mini + externí disk na Apple Music

Příspěvek od Sandra » 11 zář 2022 16:43

Jasný, s těma právama to chápu a to bylo v pořádku. Tam spíš byl problém s tím, že /users/music je systémové složka a něco to asi chtělo a nemělo, nevím. Každopádně takhle jak to mám mi to funguje už asi třičtvrtě roku, problém je s tím nenačítáním uložené hudby. A je úplně jedno, jestli app Hudba před restartem vypnu nebo ne, nějakou dobu je to bez problémů a najednou po třeba pátém restartu (zase tak moc jich nedělám) najednou nevidí staženou hudbu a můžu restartovat opakovaně, prostě to nevidí, dokud to nesmažu a zase nestáhnu. Napadá mě snad jedině nějaké opožděné připojení toho disku, kdy se načte něco z Hudby a pak teprve disk, ale jak to, že ne pokaždé?

@mberdych místa je dost, na interním SSD je cca polovina z 250 a na tom externím je stabilně tak okolo 300 GB volných, používám ho právě na hudební knihovnu a na práci s videem, takže se nahraje zdroj, zpracuje a smaže.

Odpovědět