Připojení MacBook k TV

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
PAM2023
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2023 21:42

Připojení MacBook k TV

Příspěvek od PAM2023 » 08 bře 2023 22:02

Milá Apple rodino,
už 14 dní řeším problém, jak připojit moje nové Éro (MacBook Air) ke staré Samsung plasmě z roku 2008.
Néé, nepřestávejte, čtěte dál, prosím. S Apple jsem kamarádka 30 let a trochu toho o nich jako grafik vím. Můj starý MacBook Pro stačilo přes redukce spojit kabelem HDMI a úhlopříčka stále výkonné plasmy poskytla "domácí kino". Ať už s filmem na večer nebo prací. A pak se něco zvrtlo. Set top box jsem před Vánoci vyměnila za set top box Tmobile a pořídila si nové malé Éro. Přestože jsem zkusila připojit i starý MacBookPro, nejde ani jedno. Dokonce jsem připojila i původní set top box - je z roku 2021, takže víceméně nový. A nic. TV je Samsung PS42Q97HD. takže fakt historie, ale proč nejde něco, co ještě v létě šlo? Postupuji stejně jako tady https://support.apple.com/cs-cz/guide/m ... lp1206/mac . Ale někde dělám chybu. Chvíli se oba hledají, chvíli to vypadá, že se našli, kurzor na Mac přestane fungovat, ale monitor TV je stále černý. Pak napíše hlášku "neoprávněný přístup" nebo "bez signálu" a je hotovo. TV má 3 HDMI vstupy. Chovají se všechny stejně. Má taky vstupy pro kabely s konektory "banánky", tyto kabely mám a nevím, jestli nebyly nějak použity. Můžete mi poradit? Nechce se mi té TV zbavovat jen kvůli téhle patálii. Hlavně si myslím, že chyba není mezi Mac a Samsung, ale mezi Mac+Samsung a já :lol: :evil:
Díky
Lenka

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení MacBook k TV

Příspěvek od rony » 09 bře 2023 13:47

skusil by som pre istotu iny kabel. ale ak su v tom aj redukcie, mozno aj tie zacali robit problemy.

osobne sa vyhybam prepajat dvomi vecami (redukcia+kabel) a kupujem kable, ktore maju potrebne konektory tj. taky, co je na krabicke a taky co je na monitore ci TV. Avsak kvoli tomu, ze nechcem prenasat mac k TV som si kupil AppleTV, tym padom je tam pripojena natrvalo :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

PAM2023
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2023 21:42

Re: Připojení MacBook k TV

Příspěvek od PAM2023 » 12 bře 2023 21:45

Díky za nápad :)
Kabel jsem zkusila jiný, výsledek se nedostavil :oops:
Ale na stejný kabel přes redukci spojení s TV u sousedů vše funguje... asi budu muset na TV k sousedům :lol: :lol:

Asi to dopadne na Apple TV
Díky a majte sa dobre!
Lenka

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Připojení MacBook k TV

Příspěvek od kecinzer » 13 bře 2023 13:54

Já jsem to pochopil tak, že odešlo HDMI v té TV. Pokud k té TV nejde připojit ani ten starý STB a naopak Air jde připojit k jiné TV.
Bude na čase koupit novou telku.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět