Apple posila fakturu vč. DPH !!!

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Gabriela027
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2023 16:20

Apple posila fakturu vč. DPH !!!

Příspěvek od Gabriela027 » 05 čer 2023 16:35

Ahoj, velice prosím o radu, jsem už zoufalá, jsem identifikována osoba a odvádím měsíční DPH za reklamu z Facebooku, to funguje. Teď mám fakturu od Applu, kterou me vystavují za nákup reklamy na tiktoku. Tato faktura má hlavičku apple ikdyz je to za TikTok!!!! a automaticky účtuje s DPH. Já jsem podle finančního úřadu povinna DPH odvést v Česku za ten TikTok ale když mi chodí faktura vč DPH Tak to DPH platím dvakrát!!!

Je tu prosím někdo kdo ví jak na to aby mi ta faktura přišla bez DPH? (napriklad kde mužu Zadat své IČO a DIČ)
Víte někdo prosím jak vyřešit moji situaci?🙏🏽😭😭😭😭 byla bych opravdu vděčná 🙏🏽

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Apple posila fakturu vč. DPH !!!

Příspěvek od ra3662 » 05 čer 2023 17:05

A co tak kontaktovat přímo Apple.

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 217
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: Apple posila fakturu vč. DPH !!!

Příspěvek od Korwin » 07 čer 2023 08:14

Ahoj, DPH se odvádí z příjmů, za výdaje se naopak DPH odečítá... takže pokud Apple fakturuje s DPH, tak je to OK.
Jinak svoje firemní údaje si můžete doplnit u svého Apple ID...
... nebo jsem to nepochopil co je špatně :?
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple posila fakturu vč. DPH !!!

Příspěvek od Jirka_S » 07 čer 2023 16:41

Faktura v CZK v Česku a pro českého odběratele bude VŽDY s DPH, akorát ten daňový doklad by měl obsahovat jisté náležitosti, abyste jej mohla použít pro účely DPH, tzn. IČO a DIČ obou stran a sazba a vyčíslení vlastní výše daně. Vy tu daň zaplatíte a při měsíčním vyúčtování si ji odečtete na straně vstupu.

Odpovědět