Apple Watch 9 a samovolný restart

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2023 16:01

Zdravím, AW9 se samovolně restartují, jsou cca 3 týdny staré, nejdříve se sekly, takže bylo nutné vynutit restart, následně se začaly samovolně restartovat. Factory reset, nastavení jako nové ani připojení k jinému iPhonu nepomohlo. iOS i watchOS jsou samozřejmě aktuální a finální, žádná beta. Baterie hlásí zdraví 100%. Nějaká rada, co s tím nebo nezbude nic jiného, než reklamovat? A pokud reklamovat, je možné reklamovat přímo u Applu, i když byly zakoupeny u Alzy? Děkuji.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od mberdych » 21 říj 2023 16:58

Asi nezbyde než reklamace. Se se týče reklamace, možno přímo u Apple servisu.

Jak často se restartují?

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2023 17:24

Každou chvilku, někdy i každých 5 minut nebo i častěji. Dá se využít zavolání na infolinku? Nejsem z Prahy, takže odvézt je třeba do iStyle dost dobře nejde. A vzít sebou fakturu z Alzy nebo si zjistí záruku sami?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od mberdych » 21 říj 2023 18:35

Obecně je faktura lepší. První aktivaci budou mít v systému, ale rozhodně neuškodí ji mít. Pokud se restartuji takhle často, tak je servis jediné řešení. Infolinku jsem nezkoušel.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2023 18:42

A měl byste tip na nějaký dobrý servis? Já jsem za ty roky, co používám jablíčko, nikdy servis neřešila, tohle je poprvé…

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od rony » 21 říj 2023 19:05

Vzdy autorozovany lebo meriesite opravu, nepotrebujete tip na servis k oprave.

Nemate na vyber, cestujte, najprv si tam teda zavolajte opiste problem a dohodnite navstevu.

Ale nespekulujte nad neautorozakmi a reklmacia cez predajcu vas bude stat viac cakania.

Ps: autorozaky k reklamacii najdete na vasom www.apple.cz, mimochodom, preco nenakupujete tam?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 21 říj 2023 19:18

Já nespekuluji nad neautorizovanými, tam bych nešla nikdy. Jde mi o to, jestli to vezme třeba iStyle na Pankráci nebo jaké ty servisy vlastně jsou. A proč to nekupuji přímo u Applu? Až tu bude Apple Store, tak budu. Někdy kupuji v iStyle, ale Alzu mám blíž a je většinou levnější. A teď s tou reklamací je problém, že vyžadují krabičku a nabíječku, jenže hodinky jsou tátovi, ten dneska přijel, zjistili jsme tenhle problém, ale on má krabičku doma a je to 140 km… Kdyby vzal krabičku a nabíječku sebou, dala bych to do Alzy. Nebo bych mohla použít svoji krabičku od AW8?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od rony » 22 říj 2023 10:01

Cize uz ste s podporou Apple volali? To oni vam povedali, ze nutne potrebuju kartonovu krabicu k Apple Watch?

Prosim, precitajte si nasledovne, na tejto adrese mate POKYNY firmy APPLE, co urobit pri reklamacii produktu Apple Watch. Davaju vam moznost produkt poslat alebo ho doniest do autorizaku.

https://support.apple.com/cs-cz/HT207826


Adresy autorizakov ZA VAS nevyhladam, ,ne sa vyhladavac prepina neustale na Slovensko, takze skuste to urobit na webe www.apple.cz VY SAMA, treba naozaj parkrat kliknut.

Pokial mate predsa len dalsie problemy a nejasnosti, oni vas PROSIA, aby ste zavolali/kontaktovali podporu firmy APPLE.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 22 říj 2023 10:17

Zatím jsem nevolala, protože problém jsem zjistila v sobotu a oni pracují jen PONDĚLÍ AŽ PÁTEK. Takže zavolám v pondělí. Krabici a nabíječku chce Alza, což jsem psala.
Každopádně díky.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 07 pro 2023 13:14

Tak jen pro zajímavost, vyřešeno přímo přes Apple a to výměnou, šlo o HW chybu. Nejdřív dělali různé testy, aktivovali logování a pak jsem to poslala do VSP Data, ti to otestovali, projevilo se to, tak to poslali někam dál a dostala jsem nové hodinky, které už jsou bez problémů. Akorát škoda, že tentokrát jsem nevzala u Alzy záruku okamžité výměny, mohlo to být hotové hned a ne za tři týdny...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od rony » 09 pro 2023 12:00

Ja osobne, mat ako vy mate v cz online apple store, tak kupujem apple veci len tam.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 09 pro 2023 19:39

Asi začnu, resp. přestanu kupovat u Alzy. A nebo si ke všemu dokoupím okamžitou výměnu. Jenže tohle je první jablečná věc, co jsem za 30 let reklamovala…

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od kecinzer » 14 pro 2023 06:58

rony píše:
09 pro 2023 12:00
Ja osobne, mat ako vy mate v cz online apple store, tak kupujem apple veci len tam.
Přímo v apple.cz je fajn kupovat na začátku prodejů, když je ta věc jinde nedostupná. Jinak se to ale nevyplatí, protože všude jinde to je vždy levnější. Záruka je úplně stejná.
Sandra píše:
09 pro 2023 19:39
Asi začnu, resp. přestanu kupovat u Alzy. A nebo si ke všemu dokoupím okamžitou výměnu. Jenže tohle je první jablečná věc, co jsem za 30 let reklamovala…
Máš nějaké zkušenosti s tou okamžitou výměnou? Mně se totiž nezdá, že by tu věc opravdu bez keců hned vyměnili. Navíc plno dražších Apple věcí nemusí mít zrovna v daném města na skladě.

Zrovna u Apple si myslím, že je úplně jedno, kde se nakoupí. Záruku řeším v nejbližším autorizovaném servisu a ne u prodejce.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB + Garmin Epix Pro 51mm Sapphire
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 14 pro 2023 12:42

kecinzer píše:
14 pro 2023 06:58
Máš nějaké zkušenosti s tou okamžitou výměnou? Mně se totiž nezdá, že by tu věc opravdu bez keců hned vyměnili. Navíc plno dražších Apple věcí nemusí mít zrovna v daném města na skladě.

Zrovna u Apple si myslím, že je úplně jedno, kde se nakoupí. Záruku řeším v nejbližším autorizovaném servisu a ne u prodejce.
Mám těch zkušeností několik. Z poslední doby - AirPods Pro, snížená výdrž baterky, vyměněno okamžitě. Garmin Fenix 6 Pro, už se neprodávaly, vrácené peníze. Monitor, kde se mi objevil jeden vadný pixel, normální reklamace by byla zamítnuta, protože je jen jeden a na straně, přivezla jsem ho na pobočku, neměli ho skladem, objednali, druhý den tam byl a odvezla jsem si nový monitor. Nic nezkoumají, prostě to vymění, když to mají skladem tak okamžitě, když to skladem není, objednají a pošlou zprávu, když to dorazí. Za těch pár korun se to vyplatí, protože reklamace trvají dlouho a nemusejí to uznat (kdysi Samšunt, Watch Active, dvakrát vadu opravili, potřetí se “neprojevila”, nechtěli vracet peníze).

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od kecinzer » 14 pro 2023 12:52

Tak to díky za recenzi této služby. To vypadá hodně dobře! U Alzy bych právě čekal, že to budou nějak "vyšetřovat" a cukat se. Pokud je to takhle, tak si možná u příštího nákupu taky aktivuji.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB + Garmin Epix Pro 51mm Sapphire
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Apple Watch 9 a samovolný restart

Příspěvek od Sandra » 14 pro 2023 13:30

Právě že se vůbec necukají. Ale není ta možnost u všeho, asi se našli čecháčci, co to zneužívali… Každopádně já si to beru ke všemu, co jde.

Odpovědět