jak napsat @ s klávesnicí pro Win?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Nyny
Příspěvky: 58
Registrován: 07 kvě 2023 22:33

jak napsat @ s klávesnicí pro Win?

Příspěvek od Nyny » 19 lis 2023 18:38

Zdravím,
Mám tady úplně nový Mac mini, po jeho spuštění potřebuji napsat heslo k WiFi, ale mám klávesnici MX Keys Mechanical (ta má klávesy jak pro Win, tak i pro Mac), kterou bez možnosti nastavení k macu prostě nepřipojím. Ani BT, ani drátem, ani přes bezdrátový dongle, prostě se Mac tváří, jako když klávesnice není.
Došel jsem si tedy do sklepa pro starou drátovou klávesnici, ta po připojení sice funguje, ale mám další problém, první věc, kterou na macu potřebuji zadat je heslo k WiFi, které ovšem obsahuje znak @, který se na macu píše Option+2, jenže na klávesnici k Win klávesa Option není, jak jinak napsat znak @?

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: jak napsat @ s klávesnicí pro Win?

Příspěvek od looke » 19 lis 2023 19:06

levy alt + 2? A misto command se pouziva "win" klavesa :)
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Nyny
Příspěvky: 58
Registrován: 07 kvě 2023 22:33

Re: jak napsat @ s klávesnicí pro Win?

Příspěvek od Nyny » 22 lis 2023 15:52

Ani to mi nějak nešlo. Nicméně jsem to vyřešil změnou hesla na WiFi.

V každém případě dekuj za snahu pomoct.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: jak napsat @ s klávesnicí pro Win?

Příspěvek od looke » 22 lis 2023 16:06

Neni za co :)
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Odpovědět