Mail - neustale padani aplikace

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
milanf
Příspěvky: 2
Registrován: 24 pro 2023 11:24

Mail - neustale padani aplikace

Příspěvek od milanf » 24 pro 2023 11:34

Dobry den,
chtěl jsem používat pro synchronizaci posty nativního klienta Mail v OS 14.2.1 /Apple Air M2
Mam poštovní server Kerio Connect a používám Exchange Activesync pro synchronizaci.
Moje poštovní schránka ma cca 10GB velikost.Pripojil jsem tedy účet do aplikace Mail,nekolik hodin stahovala postu a ještě před kompletním
stažením zacala padat...
Jinak postu používám na iOS kde problem nemam, tam ale synchronizuji jen měsíc zpětne a v Outlooku na Windows ze kterého chci
přejít na MAC...
Bohužel do Outlook 2021 pro MAC ještě Microsoft nedodělal podporu Exchange Activesync ☹️

Nemate s tim nekdo zkusenost ? Ma treba aplikace MAil nějaké omezeni velikosti ?

Dekuji za odpoved.
Milan Frank

lipon
Příspěvky: 1620
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Mail - neustale padani aplikace

Příspěvek od lipon » 27 pro 2023 09:51

Ohledně aplikace Mail neporadím, nicméně Outlook používám na Macu s Keriem dlouhou dobu.
Aktuální verzi Outlooku mám 16.80 a přepnuto na režim Legacy (zapíná se buď přímo v horním menu Outlook->Legacy, nebo v hlavním okně nahoře vpravo je přepínač). Dříve to bylo naopak, v Outlooku se nový musel ručně zapnout, ale tam nefungoval (a asi stále nefunguje?) Exchange ani iCloud.

Mobilní Outlook pod iOS není s Keriem použitelný, stahuje max. 1 měsíc staré zprávy a víc ani ťuk. Podpora Keria s tím neumí nic udělat.

milanf
Příspěvky: 2
Registrován: 24 pro 2023 11:24

Re: Mail - neustale padani aplikace

Příspěvek od milanf » 29 pro 2023 20:39

Dobry den,
dekuji Vam za info.Uz jsem na to take prisel ze musim prepnout Outlook do Legacy modu - mam Outlook 2021 - verzi 16.80 stejnou jako mate vy.
Kerio Connect - verze 10.0.0.3 patch1 (skoda ze to ted "vylepsuje" GFI ...) a velikost schranky cca 25GB a asi tu velikost neumi nativni aplikace Mail akceptovat pres Exchange Activesync.Take Outlook se mi porad odpojoval - kvuli limitu spojeni ...HTTPS connection from IP address xx.xx.xx.xx rejected: too many simultaneous connections (101 connections, limit 100) - nevim proc Outlook for MAC pres EWS navazuje tolik spojeni..po zvyseni limitu spojeni na 1000 se mi stavalo ze Outlook uplne zahltil postovni server.Na MAC jsem chtel prejit z duvodu ze me a vetsine zakazniku prestala korektne fungovat ve Windows synchronizace Outlooku pres Exchange ActiveSync na Kerio Connect.Pak je jen moznost pouzit OFF-Line doplnek KOFF ale ten i pres "nekolik let trvajici sliby " je pomalejsi a hlavne ve vyhledavani mailu - coz bych jeste snesl,ale horsi je nevyhleda vse.

Odpovědět