Strih videa - Filmora, Final Cut Pro, iMovie

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
losik
Příspěvky: 2
Registrován: 23 lis 2018 23:53

Strih videa - Filmora, Final Cut Pro, iMovie

Příspěvek od losik » 24 lis 2018 00:04

potrebuju poradit s vyberem programu pro strih videa z GoPro, vstupni kvalita bude 2.7K/60 pripadne2.7k/120.. mym cilem je nastrihat video z dovolene, jak ja jezdim na kole, dcera jezdi na kole, drobna videa ze zavodu, soukrome pouziti.. nemam v planu byt youtuber a vydelavat na tom :) vystup preferuju v 1440p

mam iMac 21,5` 2017, 3.4GHz i5, 8GB RAM, 4GB grafika

iMovie jsem pouzival doted, ale umi export pouze v 1080p a to mi prijde malo :/ navic nema vubec moznost nastavit vystupni parametry a na youtube vypadaji videa silene

Filmora se seka, i kdyz jsem preinstaloval MacOS cistou instalaci bez zalohy z TimeMachine.. kdyz pretahnu stopu z leveho horniho rohu na casovou osu, okno vpravo nahore nejede plynule.. zkousel jsem to same video otevrit na Win10 (i7, 16GB ram, 4GB grafika) a nebyl problem.. plynuly strih je v podstate nemozny, ale umi aspn nastavit bitrate vysledku

FinalCut jsem jeste nezkousel, ale cena mi prijde brutalni.. verim, ze to bude spicka, ale vzhledem k aktualnimu stari mam strach, ze Apple vyda velky update, blokne starou verzi a ja ostriham

existuje nejaky jiny program za rozumnou cenu (100€ jsem jeste relativne ochotny zaplatit), ktery by splnil me pozadavky?

nebo se na tom vybodnout a koupit za 200€ balicek pro studenty vc. FinalCut? :)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Strih videa - Filmora, Final Cut Pro, iMovie

Příspěvek od mberdych » 24 lis 2018 06:55

Final cut je skvělá volba. Ještě zkuste DaVinci Resolve. Je grátis a je to výborný software.

losik
Příspěvky: 2
Registrován: 23 lis 2018 23:53

Re: Strih videa - Filmora, Final Cut Pro, iMovie

Příspěvek od losik » 24 lis 2018 14:49

diky za tip :)

stahnul jsem to DaVinci, tak uvidim, jak se s nim popasuju

Odpovědět