Použití Keynote pro VJ na koncertě

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
Marta
Příspěvky: 146
Registrován: 08 říj 2012 23:24

Použití Keynote pro VJ na koncertě

Příspěvek od Marta » 19 zář 2019 20:43

Potřebuji pouštět videa na cca 90 minutovém koncertě. Různá fóra poradila Keynote, což je fajn ovládání, které zvládnu i já, ale! Mám 31 slidů (= 31 videí či stat obr.), velikost souboru se všemi videi je 5GB. Videa (často animace) se sekají. V QuickTime ne. Poradíte, co s tím? Nerada bych přišla o kvalitu obrazu, bude se promítat na plochu min 2,5 x 3,5 m.
Pouším na MAcBook Air 2011, 4GB, 1,6 GHz, Intel HD Graphics 3000 384 MB, resp. přes projektor, ten bude vždy jiný.

Díky za pomoc!

Marta

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití Keynote pro VJ na koncertě

Příspěvek od rony » 20 zář 2019 05:31

preco tie videa nespojite v iMovie za sebou dokopy do jedneho suboru? Zjavne mate problem s tym, ze chcete aby tych niekolko videi slo za sebou, takze to vselijako skusate obabrat, pricom ste zabudli na to, ze iMovie je editor na video a presne taketo ulohy vie robit :)

nq 5om mba to bude rehola, sam mam 11" mba, takze pripojit externy monitor, spustit iMovie, vlozit do neho tie videa. spojit ich v projekte za sebou. spustit export do vysledneho videa, pockat. tesit sa.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Marta
Příspěvky: 146
Registrován: 08 říj 2012 23:24

Re: Použití Keynote pro VJ na koncertě

Příspěvek od Marta » 20 zář 2019 05:57

Díky za odpověď. Uvažovala jsem, ze bych to pouštěla např. přímo z Premiery, ale moc si na to nezroufám.
Varianta “vyexportované video” není pro tyto účely moc praktická, protože hudebníci nikdy neskoncí presne. Pokud tak neučiní “v Keynote”, jsou-li delší, mám na plátně aspoň poslední okno videa, jsou-li kratsi, jednoduse i kdyz video jeste jede, skočím na dalsi slide a odstartuju si dalsi pisnicku. To v souvislém videu neudelám.
Nebo se pletu?
Děkuji.
Marta

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití Keynote pro VJ na koncertě

Příspěvek od rony » 21 zář 2019 11:50

udelate

vola sa to kapitoly
viete potom v prehravaci videa skakat (next chapter)

koniec koncov naco sa trapit bezne prehravace poznaju playlist a proste si do neho date videa bez uprav

a riadite ktore video ide preskak7ete uplne tak ako to robite s hudbou
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět