inShot - přechod z iPhone do MacBooku - alternativa?

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
plesatej
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2023 10:50

inShot - přechod z iPhone do MacBooku - alternativa?

Příspěvek od plesatej » 11 srp 2023 10:56

Ahoj lidi, 👋
prosím Vás, mám dotaz, jakou byste mi doporučili appku na stříhání videa. Dělám si videa pro Instagram, TikTok a YouTube a doteď jsem je stříhal jen pomocí iPhone 13 a appky inShot, která mi na to moje tvoření perfektně vyhovovala. Umí export videa ve 4K a exportovat video v ideálním poměru stran pro Instagram, TikTok i pro Youtube.
Abych si trochu zpříjemnil práci, pořídil jsem si MacBook a po stáhnutí inShotu jsem zjistil, že nemůžu přijít na to, jak do něj naimportovat videa, která mám na disku - hledá jen videa a fotky v cloudu a nedokázal jsem přijít na to, jak nebo kde to změnit. Pokud označím všechna ta videa, ze kterých chci udělat jedno a dám "otevřít v aplikaci," otevře se každé video samostatně a spustí se mi inShot třeba 60x namísto toho, aby se spustil jednou a v něm všechna videa ke střihu, spojení a úpravě.
Proto se ptám - jakou byste mi doporučili alternativu namísto inShotu, popř. radu, jak si poradit s inShotem, abych do něj mohl importovat videa z disku? Final Cut mi přijde zbytečně moc profi pro ta moje videa a 8 tisíc na nákup téhle apky je taky docela rána. Ostatní appky mají vždy nějaký neduh. Třeba daVinci neumí ve free verzi export videí do 4K nebo v iMovie zas netuším, jak udělat video do vyhovujícího poměru stran na výšku. Co jsem v něm ny rychlovku zkoušel udělat testovací na výšku natočené video, tak iMovie z něj udělal video na šířku s černými okraji a netuším, jak to změnit.
Předem díky za rady a přeju fajn den 🤩

EDIT: Ještě pro info, co potřebuji od videoeditoru: Vložím do něj třeba 60 krátkých videí, které různě osekám, zrychlím, zpomalím, přidám do nich nějaký krátký titulek, u všech odeberu zvuk a nadabuji si k nim komentář. Pak export videa ve 4K kvalitě v poměru stran zvlášť pro Instagram, TikTok a YouTube (všechna videa na výšku - ideální pro přehrávání na mobilech)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: inShot - přechod z iPhone do MacBooku - alternativa?

Příspěvek od rony » 11 srp 2023 18:49

-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět