Náhrada za nativní aplikaci Mail

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od chodec » 15 dub 2020 18:14

Zdravím vespolek,
rovnou se omluvím, pokud zde podobné téma je, zkoušel jsem hledat, ale nic zaměřeného na náhradu nativní aplikace Mail jsem nenašel.

Jak již předmět uvádí, hledám náhradu za nativní aplikaci mail. Hlavní, skoro jediný, důvod je neschopnost Apple (či má) naučit se po těch stovkách let pracovat s přílohami jako v normálním světě... tj. aby přiložený obrázek nebyl v těle emailu, ale jako samostatná příloha.

Zkoušel jsem pár klientů (zaboha si teď nevzpomenu na jejich názvy) a zakotvil u eM Client. Nazval bych jej "jednookým mezi slepými". Proti Mailu umí pracovat s přílohami (dokonce si snadno mohu vybrat, jak má s obrázkem pracovat), ale zase neumí jiné věci a hlavně nemá rád probouzení počítače - icloud účet zůstane viset s chybou a je nutno ji Ajtácky "vypnout/zapnout" :-). A verze 8 je v nedohlednu.

Už jsem tak "rozladěn", že uvažuji i o Outlooku (mám jej v rámci sady Office365, používám jej v práci na Win i v mobilu pro firemní účet)-

Někdo nějaké tipy na vhodné náhrady Mailu?

Potřebuji:
- minimálně dva poštovní účty, ideálně tři
- něco jako "smart" složky (tj. centrální Doručené/Odeslané pro oba účty)
- práce s aliasy
- obrázkové přílohy jako přílohy a nikoliv jako obrázek v těle emailu
- příjemci, aby se korektně zobrazovali dle u mě uloženého jména a nikoliv podle odesílatele (Mail zvládá bez problémů, eM client s tím dost bojuje)

Může být i placené (jednorázově) s trialem.

Díky za váš čas a tipy

overgrounder
Příspěvky: 60
Registrován: 29 lis 2018 11:43

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od overgrounder » 16 dub 2020 06:32

Řešil jsem přesně tu samou otázku po přechodu z win na maca. A nakonec stejně používám Outlook. Vše ostatní mělo vždycky nějaké nevýhody. Volbou Outlooku si ušetříte spoustu času v hledání alternativy. Pro Apple opravdu ostuda.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od SharkeeCZ » 16 dub 2020 06:46

Já na pracovní používám Outlook a na soukromé AppleMail. Outlook mi přijde výrazně lepší a ta jak na MACOS tak na iOS.
Synovec nedá dopustit na Spark.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od tlacenka » 16 dub 2020 07:24

no a ja uz tuze dlouho pouzivam placenou verzi mailmate https://freron.com
umi to spoustu veci a me to vyhovuje (coz neznamena, ze bude Vam) :)
maji i trial, lze zkusit... upozornuji dopredu, ze pokud potrebujete omalovanky v aplikaci, tak toto ani nezkousejte...
a jeste pouzivam postbox... obcas :) (take placeny) https://www.postbox-inc.com
podle toho, na kterem stroji zrovna jsem a co potrebuji rychle... :)

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od lipon » 16 dub 2020 07:38

Používám na soukromou poštu Airmail, ale ti přešli nedávno na předplatné, naštěstí se to netýká verzí koupených jednorázově na Mac App Store.
Na pracovní poštu mám Outlook, ale jen na desktopu, na iOS mi nefunguje s Kerio Connectorem a taky nejsem úplně nadšen z toho, že bych Microsoftu měl dávat přihlašovací údaje, aby moje pošta procházela přes jejich servery (kvůli push notifikacím).

Až Airmail zařízne tu jednorázově zaplacenou aplikaci, budu muset též hledat, předplatné nechci.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od chodec » 16 dub 2020 10:11

Děkuji všem za tipy. Spark a Mailmate vypadají na první pohled zajímavě, vyzkouším.

Outlook na iOS používám také jen na pracovní emaily (soukromé mám v nativní aplikaci), no do OsX se mi to cpát nechce - obecně považuji Word/Excel na Macu za tragédii a Outlook se mi zkoušet ani moc nechce.

Spark se zdá jako ideální náhrada. Až na jednu věc mi tam funguje vše co chci. Bohužel nejde vypnout kumulace emailů do vláken (a dle FAQ to ani není v plánu), takže smolík. Taková banalita a oni ji tam nechtějí přidat. Dopisoval jsem si s podporou a jejich přístup je jako Apple "my víme, co je pro ostatní nejlepší a volbu vám prostě nedáme".
edit2: nejde zvolit horizontální rozdělení oken, nejde si udělat záhlaví (od, velikost, datum, předmět, komu) a dál s tím pracovat.

Mailmate je "divnej" :D. Zdá se, že neumí spolupracovat s kontakty, tj. "OD" v příchozích emailech zobrazuje dle odesílatele a ne dle toho, jak je mám v kontaktech uložené. Práce s přílohami je taková "ajťácká". Doručený email mi nejde ani otevřít do samostatného okna.

Outlook pro Mac nezklamal :lol:. Přidat 3 aliasy tak, že 3x vygenerujete iCloud heslo a 3x vložíte stejný účet do Outlooku (a následně každý přejmenujete) může vymyslet jen Microsoft :-D. Ač přidáte email do Adresáře a pojmenujete si jej dle svého, tak se v Doručených stejně zobrazuje dle nastavení odesílatele. Přidat nějaké ikony nad horní pás je v této verzi taky marná snaha (u Windows to jde roky). Přitom na iOS je Outlook velice použitelná aplikace.

Čím víc zkouším různé klienty, tím víc si cením nativního klienta :-D. Až na ty přílohy teda.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od likethis » 17 dub 2020 01:10

K té poslední větě o cenění si nativní aplikace, tesal bych to do kamene, osobně jsem to v případě mailu takto nakonec uzavřel. Nejprve jsem měl velkou snahu hledat různé náhrady za nativní aplikaci, ale postupně celkem slibné klienty někdo koupil a zrušil (Sparrow), začal vymýšlet komplikace nebo se chtěl svézt na vlně předplatných (třeba zmiňovaný Airmail jsem měl taky, vyhodil jsem jej už dávno jak u jedné z verzí prostě začal nesmyslně vytěžovat CPU na pozadí). Stejně to dopadlo třeba i se správci hesel. A tak dnes používám už léta Apple Mail a na hesla iCloud Keychain a vše ostatní je mi ukradené :)

Obecně se už dnes snažím vystačit si vždy nejprve se systémovými aplikacemi, z dlouhodobého hlediska to vždy ve výsledku znamenalo nejméně problémů, nejlepší integraci v ekosystému (Mac & iOS) a minimalizaci nutnosti řešit něco, co přede mne jednoho krásného dne postavili vývojáři nějaké aplikace, a co jsem řešit vlastně nikdy nechtěl.

Je ale fakt, že třeba od mailového klienta potřebuji pouze ty maily. Takový Outlook není mailový klient, je to poměrně komplexní nástroj na organizaci a pro mé potřeby dost zbytečný a překombinovaný, a imho myslím si, že je zbytečný i pro většinu jiných lidí, jen u nás je odjakživa ta móda upravovat ty červené oči fotošopem a tak, však to každý zná :) No a "logika" MS aplikací je kapitola sama o sobě a důvod se jim vyhnout, a také je to přece jedna z věcí, proč používám Mac :)

Ten MailMate i Postbox se mi třeba na první pohled líbí, ale prostě už nemám potřebu se tím zabývat, jsem spokojen. S těmi přílohami v Apple Mail to není zase tak tragické a nemusím řešit jiné čašto závažnější problémy v jiných aplikacích. Nic totiž není dokonalé.

marsed
Příspěvky: 2
Registrován: 18 říj 2013 21:55

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od marsed » 25 dub 2020 07:57

Musím naprosto souhlasit. Ty přílohy u Apple Mail mi taky občas lezou na nervy, ale jak píšeš, i já zkoušel za ty roky kupu alternativ a nakonec se vždy vrátil k nativním aplikacím. Před lety jsem k Applu přešel kvůli jednoduchosti. Tak proč si to vlastně komplikovat? :)

overgrounder
Příspěvky: 60
Registrován: 29 lis 2018 11:43

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od overgrounder » 25 dub 2020 08:15

A jak jste u nativní mail aplikace vyřešili podpisy?
Mně se za boha nepodařilo nastavit klasický podpis ala word, tedy obrázek a aktivní odkazy (adresy, telefonní čísla). Prostě se vždy zobrazil jen zdeformovany text (podle poštovního klienta příjemce) a logo firmy jako příloha. Už je z tohoto důvodu, kdy jsou podpisy v naší firmě jasně dané, jsem musel skončit u Outlooku.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Náhrada za nativní aplikaci Mail

Příspěvek od likethis » 09 kvě 2020 13:01

Podpisy se aktuálně řeší tady, třeba něco z toho pomůže: viewtopic.php?f=11&t=32731

Jinak pro mne je nějaký výplod z Wordu všechno, jen ne "klasický podpis". Máloco od MS jde označit za "klasické", je to spíše přesně naopak, nějaká unikátní přes koleno ohnutá hovězina, která se normálně nezobrazí zase v ničem jiném, než v MS programech (a to ještě když máte štěstí a tu správnou verzi). Zeptám se takhle. K čemu je vaší firmě podpis, který se každému, kdo jej neotevře v Outlooku, zobrazí jako rozpadlý nesmysl? Ví ta firma, že její zákazníci mohou otevírat maily i v jiných programech než je Outlook, třeba i na mobilu apod.?

Je to prostě o přístupu. Z mého pohledu je pitomost už samotný obrázek v podpisu, jen dělá komunikaci brutálně nepřehlednou a plnou vaty. Pak se musí používat ty Outlooky, abychom si mezi sebou napsali tři řádky (prokládané kilometry opakujících se divoce formátovaných podpisů). Je to přesně to, o čem jsem mluvil už minule, někteří prostě milují dělat jednoduché věci složité.

Jestli to Mail.app umí netuším (zkuste viz výše), protože po mailovém klientovi chci jiné věci než vkládat nějaké formátované zhůvěřilosti "ala Word", kdo to neotevře v Outlooku, stejně má z toho mižmaš. Typické pro megalomanské podpisy 20x delší než text zprávy. Klasický podpis má být jednoduchý na dva až tři řádky, není tam proto, aby se tam psala balada o lišce. Stejně to nikoho nezajímá... Ale chápu, korporace, ti samozřejmě musí mít ve Wordu formátovaný text a obrázek, bez toho jsou ohroženy samotné základy firmy. Kdyby do podpisu šla vložit powerpointová prezentace, je tam taky :)

Odpovědět