Printscreeny na Mac Catalina

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
tessgseven
Příspěvky: 1
Registrován: 18 dub 2020 13:40

Printscreeny na Mac Catalina

Příspěvek od tessgseven » 18 dub 2020 13:42

Zdravím,
přešla jsem z Windowsu na macOS a jsem mega spokojená. Kazí mi to však funkce screenshotů. Ty jejich klávesové zkratky mi přijdou zbytečně složité. Nicméně jsem si uložila do klávesových zkratek F13 (print sc) na printscreeny s výběrem a uložením do paměti, a na myšce jsem si udělala totéž.
Jenže jakožto tester potřebuji pracovat s aplikací LightShot která je skvělá v tom, že můžu ihned vkládat do prinscreenu text, obrazce apod. Tato aplikace však nefunguje na Macu správně, dle recenzí mají všichni, co upgradovali na Catalinu, stejný problém, a to že při pokusu o printscreen za užití této aplikace se všechna okna s programy skryjí a jde snímat pouze pozadí.

Nevíte, jak bych toto mohla vyřešit, nebo neznáte nějakou alternativu? Zkoušela jsem i další aplikace ale mají totožný problém. Nebo pokud znáte funkční alternativu, budu za ni ráda.
Děkuju!

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Printscreeny na Mac Catalina

Příspěvek od chodec » 18 dub 2020 14:02

Ahoj,
klávesové zkratky si můžeš libovolně měnit, takže o složitosti bych snad ani nemluvil.

Zkoušela jsi "Uložit snímek obrazovky (vybrané oblasti) do souboru" (to do souboru je důležité)? Na ploše vytvoří soubor s obrázkem do kterého můžeš hned vkládat poznámky, obrazce apod. Nepotřebuješ k tomu žádnou další aplikaci.

Nicméně, zkusil jsem i tu tebou používanou volbu "uložit snímek do paměti", spustil program Skitch a do něj snímek vložil. I v něm lze anotovat.
https://evernote.com/products/skitch

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Printscreeny na Mac Catalina

Příspěvek od sallvator » 20 dub 2020 14:27

ja teda casto pracuju se screenshoty a edituji je rovnou v nahledu (text, tvary, vyrezavani) je to super rychle a easy

ale nevim jak slozite upravy vnich potrebujete

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Printscreeny na Mac Catalina

Příspěvek od casey » 29 dub 2020 14:06

Screenshoty na Macu mi přijdou naopak lepší než na Windows :-) Po přechodu na Mac jsem původně používal aplikace třetích stran, ale časem jsem přešel jenom na to, co obsahuje macOS.

"CMD+Shift+4" je po "copy & paste" moje nejpoužívanější kombinace kláves. :-) Následné úpravy potom dělám v Náhledu.

Akorát, protože těch screenshotů dělám hodně a vadily mi na ploše, mám nastaveno ukládání souborů do složky "Screenshots".

Odpovědět