Práce s okny s připojeným monitorem

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
nmanhcuong
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2020 12:21

Práce s okny s připojeným monitorem

Příspěvek od nmanhcuong » 15 kvě 2020 12:43

Zdravím, doma pracuji s připojeným externím monitorem. Existuje aplikaci, klávesovou zkratku nebo trik jak efektivně přesouvat okna aplikací (většinou v režimu celé obrazovky) mezi monitorem Macbooku a externím monitorem. Doteď jsem musel ukončit režim celé obrazovky a přesunout aplikaci ručně myší/trackpadem.

Děkuji za pomoc a přeji hezký zbytek dne

Honza

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Práce s okny s připojeným monitorem

Příspěvek od rony » 21 kvě 2020 14:38

-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Práce s okny s připojeným monitorem

Příspěvek od likethis » 28 kvě 2020 06:55

Full screen režim sice nepoužívám, protože mi přijde zbytečný a většinou mne vlastně otravuje + jsou s ním spojené zdlouhavé a ani ne zrovna povedené animace... ale jen doplním, že klasické okno lze přesunout po najetí na zelený puntík. Pak se zobrazí i tato volba Move to "nazev displeje" (při podržení Option se zobrazí i další jiné možnosti). Mám tucha, že to tam není dlouho, je to určitě v Catalině. Případně je to ale také v menubaru menu Window (tedy asi Okno v české lokalizaci). Ve full screenu jsou tyto volby bohužel neaktivní.

Odpovědět