Import kontaktů z csv - vyřešení diakritiky

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Import kontaktů z csv - vyřešení diakritiky

Příspěvek od sumec83 » 11 srp 2021 11:43

Ahoj všem, možná se vám to bude někdy hodit, tak zakládám nové téma.

Potřeboval jsem udělat hromadný import kontaktů, které jsem měl v excelované tabulce. Udělal jsem tedy export do csv, sloupce jsem pojmenoval podle polí, které v apple kontaktech jsou - dá se zjistit přetažením libovolného kontaktu do Numbers - vytvoří to strukturu, která ale chce trochu upravit - např. místo "Telefon: mobil" to změnit na "Telefon (mobil)" - slova za dvojtečkami dát do závorek. Soubor csv musí mít hodnoty oddělené čárkou. V Numbers moc na výběr při exportu do csv není, dělal jsem v Libreoffice.

A teď to nejdůležitější - možná se vám to už taky stalo, že ačkoli jste měli kódování nastaveno na UTF-8, tak při importu v Kontaktech se vám rozsypala čeština.. Tudíž názvy polí s diakritikou jako "neimportovatelné" a samozřejmě jména, adresy s rozsypaným čajem.. Googlil jsem, nic jsem nevygooglil až jsem zkusil ten csv soubor uložit s kódováním "Východní Evropa (Apple Macintosh)". Problém byl vyřešen a potom už se krásně identifikovaly všechny sloupce a čeština ve jménech, atd., už byla v pořádku ;)

Tak třeba se to někomu bude taky hodit..

Odpovědět