iPad mini - škola, klavesnice

Apple vždy věnoval velkou pozornost školství a MacOS X a iOS nabízí tisíce aplikací pro studenty i učitele. Zde se na ně můžete zeptat.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser

Odpovědět
BIschop
Příspěvky: 17
Registrován: 27 čer 2013 19:16

iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od BIschop » 08 zář 2013 16:02

Ahoj, jdu do prváku na vysokou a chci se zeptat na vhodnost psaní poznámek a zápisů do iPada mini. Určitě to nechci psát na softwareové klávesnici, a tak jsem přemejšlel o koupi nějaké bezdrátové, ale nevím jakou vybrat. Uričte co nejlevnější a kvalitní :)
Mám aplikaci Outline+, která mě vyhovuje a lze ji spárovat s Microsoft OneNote, což myslím, že na poznámky je dostačující.

Zajímají mě Vaše zkušenosti a doporučení :)

Děkuji

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od honza.svasek » 08 zář 2013 16:55

1) nechci Ti kecat do výběru softwaru, ale koukal jsi na Evernote? :)
2) určitě mrkni na Belkin, který má super (keyboard+case), ale můj favorit je Logitech.
http://www.itouch.cz/apple/prislusenstv ... 3godzmwAGg
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od lulu » 08 zář 2013 17:03

Tyhle pidi hardwarové klávesnice jsou asi k něčemu fajn, ale na rozumný psaní, zvláště všemi deseti to není. A psaní všemi deseti je pro zápisy z přednášek nebo seminárky/diplomky základ.

BIschop
Příspěvky: 17
Registrován: 27 čer 2013 19:16

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od BIschop » 08 zář 2013 17:26

honza.svasek: Na evernote sem koukal :) ale vadí mi omezené nahrávání souboru :( a nevím jestli je kompatibilní s evernote

lulu: Přesně, nechcí nějakou malou klávesničku v pouzru :) chci nějakou větší buď s num. klávesami nebo bez nich, to je jedno

Plina
Příspěvky: 46
Registrován: 05 srp 2012 06:39

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od Plina » 08 zář 2013 19:36

Já bych šel do originál od Applu. Vypadá dobře, psaní v pohodě a cena solidní. Nemá sice samostatnou numerickou část, ale to mi osobně nevadí. A vypadá pěkně i doma u stolního počítače.

BIschop
Příspěvky: 17
Registrován: 27 čer 2013 19:16

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od BIschop » 08 zář 2013 20:24

Ano solidní je :) ale 1600 za klávesu opravdu nedám

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od Schumi » 09 zář 2013 05:00

Bazarová v pěkném stavu se dá sehnat do 1000 Kč a to už myslím jde ...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od tlacenka » 09 zář 2013 05:45

A vzhledem k tomu, ze stejne budete mit notebook, neni ten ipad mini s klavesnici trosku zbytecny a nekomfortni?

Plina
Příspěvky: 46
Registrován: 05 srp 2012 06:39

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od Plina » 09 zář 2013 19:21

Cena je solidní vzhledem k ostatním značkovým klávesnicím. Levněji v této oblasti možná nějakou Čínu. Ale to už je na tobě. Apple zařízení máš proto, aby fungovalo. A koupit jistě ne úplně levný iPad, abys to zazdil nepříliš povedeným nebo dokonce i nefungujícím byť levnějším doplňkem, není ideální.
Ale pokud něco vybereš a budeš s tím spokojený, tak dej vědět. Určitě nejsi sám, kdo by o podobnou klávesnici stál.

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od honza.svasek » 09 zář 2013 22:18

BIschop píše:honza.svasek: Na evernote sem koukal :) ale vadí mi omezené nahrávání souboru :( a nevím jestli je kompatibilní s evernote

lulu: Přesně, nechcí nějakou malou klávesničku v pouzru :) chci nějakou větší buď s num. klávesami nebo bez nich, to je jedno
Existuje Premium verze a ty soubory? Nikdy se mi nestalo, že bych se dostal přes limit (bezplatné verze) a to tam mám vše...jak do školy, tak osobní dokumenty...
Dej tomu šanci a uvidíš:)
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Uživatelský avatar
kaktusik007
Příspěvky: 142
Registrován: 26 úno 2013 09:30

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od kaktusik007 » 11 zář 2013 07:51

ja mam tuto klavesnicku a som spokojna - http://www.aliexpress.com/item/Bluetoot ... 63707.html

akurat teda ja som zena, cize prsty mensie, takze zvladam pisat aj vsetkymi desiatimi.... este som si na dokupila nalepky s diakritikou - nalepit to tam bola ina makacka, ale zvladla som :)

obal pouzivam od maja, trosku sa odtial z hrany odlepilo - tam kde je ipad, proste ta ruzova folia okolo sa mi odtrhla a je to teraz cierne.... ono to vyzera trosinku dizajnovo horsie, ale fakt je to len minimalne poskodenie, ak vobec to poskodenim nazvat
iPhone 12 pro max 256 GB
Apple Watch 4
Macbook Air 13" retina 2019
, i5 1,6 GHz

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od Bianchi » 13 zář 2013 19:29

Za sebe rozhodně doporučím Apple Wireless Keyboard . Je to nejrychlejší a nejpříjemnější klávesnice, kterou jsem kdy měl. Numerická část mi vůbec nechybí. Určitě je to investice, která se vyplatí. Neměnil bych.

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od Tass » 13 zář 2013 21:20

Za mě apple wireless, taky jsem ji ve škole používal.
Ale ipad je prostě pekelně omezený. Dopročuji jakýkoliv lehký ultrabook, udělá daleko větší parádu.
 Mac nemá konkurenci. 

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od MartyM » 27 zář 2013 07:36

taky do školy doporučuji apple macbook air, važí málo a dá se na něm psát poznámky lehce a je to plnohodnotný PC, ipad mini ano, ale nechtít na tom dělat poznámky

Uživatelský avatar
Vazzi
Příspěvky: 10
Registrován: 15 srp 2012 15:19
Bydliště: Praha

Re: iPad mini - škola, klavesnice

Příspěvek od Vazzi » 04 lis 2013 20:00

Já jsem na technické vysoké škole a tam si poznámky teda moc nepíšu :), ale když už tak se mi hodí více iPad než notebook. Na klávesnici něco napíšu a pak jen rychle přehodím a kreslím prstem potřebné nákresy, grafy, vzorce aj. Mám to všechno potom v jednom souboru (sešitě). Na notebooku toho moc nenakreslím:), aspoň teda ne tak pohodlně jak na iPadu. V tomhle je pak iPad ideál (když pominu papír a tužku). Jinak klávesnici bych bral spíše od Apple (nemám rád malé klávesy).

Odpovědět