Macbook Pro 2012 vs konkurence

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Mythic
Příspěvky: 31
Registrován: 30 črc 2012 19:30

Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od Mythic » 01 srp 2012 13:09

Co říkáte na Macbook pro 13,3" a 15" (bez retiny) v porovnání s konkurencí ? Koupil jsem si ho, protože sem potřeboval nějaký spolehlivý stroj a mám rád OS X (a celkovou synchronizaci). Nechtěl jsem přecházet na jiný systém. Ale když ho teď porovnám s jinou konkurencí jako třeba zenbook nebo ideapad a podobně, tak mi připadá jako šrot. Minimální rozlišení, které najdeme už snad jen na Macbookach a tamagochi, prumerny vykon, prumerna-podprumerna vydrz, vysoka cena...

Co si o tom myslíte? Mám tak trochu chuť se ho zbavit a přejít na něco jinýho.
Macbook Air 13'' (mid-2012) | iMac 21.5'' (late-2010) | iPhone 4 | Twitter.

Vlada2
Příspěvky: 145
Registrován: 31 črc 2012 13:43

Re: Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od Vlada2 » 01 srp 2012 14:21

přešel jsem ze špičkovýho Thinkpadu na MBP 2011. Ze začátku jsem taky nadával, mizerné rozlišení, otrava s virtualizací, některé nelogické věci. Teď cca po 3/4 roce na něj nedám dopustit, i když pořád mám nějaké win návyky co mi přijdou ergonomičtější, i přesto, že mi pořád jede virtualizace a corel případně účto mám pořád ve win. Ale v globále je ovládání příjemnější. Přestal jsem krást programy, na maca nejsou tak drahé, ovládání podobné jako u telefonu a ipadu. Postupně jsme přešli celá rodinka a přes počáteční brblání to prostě je lepší. Nevýhoda je, že okolí na nás kouká jako na ovce. Výhoda je, že mám všechno rychle nastavené a čas kdy jsem se drbal s různejma přeinstalacema a instalacema a čištěním věnuju vlastní práci. Pro mně osobně není tedy hlavní přínos v tom železe, ale v ekosystému. Dřív jsem maca nechtěl pro nedostatek programů. To už se změnilo. Za mně jednoznačné ano MBP i přesto, že třeba to lenovo je teď skutečně taky vysoko.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od casey » 01 srp 2012 14:48

Pokud bych se vracel na Windows, tak to vidím taky jedině na Lenovo. Mám s nimi nejlepší zkušenosti a do firem neberu nic jiného. Ale přejít se nechystám, takže MacBook je jasná volba :D
Mimochodem, pro účetnictví na Macu lze použít FlexiBee. Windows ve virtuálu už používám jenom na systémy vyžadující Actvie X.

Mythic
Příspěvky: 31
Registrován: 30 črc 2012 19:30

Re: Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od Mythic » 01 srp 2012 16:07

OS X je super systém. Přešel jsem na něj asi před rokem s iMacem a už na něj nedám dopustit. Nejvíce sem si zamiloval synchronizaci a fakt, že se vlastně o nic nemusím starat - ve windows to bylo pořád něco...

V tomhle topicu sem ale spíše chtěl vaše názory na HW Macbooku Pro 2012. Mrzí mě, že apple svojí profesionální řadu notebooků tak minimálně aktualizuje. Myslím, že sou tak půl roku až rok za konkurencí. :( (vyjimaje PRO s retina displejem)
Macbook Air 13'' (mid-2012) | iMac 21.5'' (late-2010) | iPhone 4 | Twitter.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od Alisczech » 01 srp 2012 19:13

Ono zalezi na tom, zda uzivatel pochopi sve potreby a vybere si podle toho HW.

Pokud jste narocny na vykon apod. Tak je pro Vas urcena nejvyssi konfigurace MBPRO 15" a samozrejme MBPRO 15"Retina. Nizsi stroje jsou urceny pro "bezne uzivatele".

Jedine, co bych Applu s radou 2012 vytknul je zruseni 17" MBPro, ktery bych si byval poridil. Ale chapu, co je k tomu obchodne vedlo
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

sarga
Příspěvky: 64
Registrován: 01 srp 2012 14:21

Re: Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od sarga » 01 srp 2012 19:29

Já jsem nějakou dobu,ještě před 17" modelem,pokukoval po full HD 13" Asus Zenbook.Pak jsem se bavil s člověkem co ho viděl a potvrdil mi co jsem si myslel.Na tak malém 13" hřišti,to musí být masakr ty malé písmenka číst.Já na té 17"jsem zažíval,vlastně pořád zažívám oční posun z 13" modelu.A to mám 17".Nedovedu si představit to samé na 13".Návštěva očaře jistá.

Mythic
Příspěvky: 31
Registrován: 30 črc 2012 19:30

Re: Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od Mythic » 01 srp 2012 22:01

sarga píše:Já jsem nějakou dobu,ještě před 17" modelem,pokukoval po full HD 13" Asus Zenbook.Pak jsem se bavil s člověkem co ho viděl a potvrdil mi co jsem si myslel.Na tak malém 13" hřišti,to musí být masakr ty malé písmenka číst.
Moment, předpokládal jsem, že písmenka jakožto vektorové tvary se přizpůsobí velikostí, tak jako např ikonky v OS X na retina. Taky tam nejsou 4x menší, jen jim přizpůsobili hustotu pixelů a to by font měl umět sám. Nebo se pletu?
Macbook Air 13'' (mid-2012) | iMac 21.5'' (late-2010) | iPhone 4 | Twitter.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 2012 vs konkurence

Příspěvek od MichalM.Mac » 01 srp 2012 22:19

Scaling..

Velice zajímavý článek na toto téma:
http://arstechnica.com/apple/2012/07/wi ... esolution/

Apple sliboval "Resolution Independence" od Tigera. Nakonec to skončilo u dvou režimů. Klasický a hi-dpi. Ovládací prvky a velikost písma je stejná na 15 MBP i RMBP, jen ta hustota pixelů je větší. Win má více možností - o tom více v tom článku :-)

Odpovědět