Macbook Air, Pro

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
ceola
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub 2020 12:37

Macbook Air, Pro

Příspěvek od ceola » 21 dub 2020 12:50

Zdravím,
ráda bych vás poprosila o radu. Vybírám Mac pro pracovní, studentské i osobní využití.
Nepotřebuji nejnovější model a mám možnost odkupu Macbooku Air model 2015 Early - dual I5 ,ram 8gb, 128gb ssd,DDR3, intel Hd grap. 6000.
Jde o to, zda utáhne kolem 12ti webových oken, několik dokumentů word, excel občas powerpoint a nějakou tu hru. Potřebuji aby šlapal se vším všudy, nesmím si dovolit v práci vypnout ani jedno okno. Nebo se mám poohlížet o Macu s quad core procesorem? Moc se v tomto nevyznám, ale dřív než kývnu, bych ráda věděla názor někoho kdo už s Macbookem má zkušenosti. Vím, že záleží jak na počtu jader tak i na rychlosti zápisu ssd. Děkuji mockrát za každý názor.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Macbook Air, Pro

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 dub 2020 12:53

pokud bude stačit SDD kapacita, pak bude určitě ok
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air, Pro

Příspěvek od tlacenka » 21 dub 2020 14:04

Kromě toho “nějakou tu hru” - nějaké půjdou, otázkou je jestli vám jde o nějakou konkrétní, nebo všeobecně - některé ano, většinu ne ...

ceola
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub 2020 12:37

Re: Macbook Air, Pro

Příspěvek od ceola » 21 dub 2020 15:43

tlacenka píše:
21 dub 2020 14:04
Kromě toho “nějakou tu hru” - nějaké půjdou, otázkou je jestli vám jde o nějakou konkrétní, nebo všeobecně - některé ano, většinu ne ...
Momentálně pracuji na dellu, pro neteř mám nainstalované simíky, pro přítele cs go, pro mě nějaké adventury, onlinovky, rpg (klidne i pres wine).

P.S. kapacitu klidně můžu rozšířit, mám k dispozici 1tb disk a není problém přikoupit jiný.
Děkuji za názory.

Dovi
Příspěvky: 32
Registrován: 27 led 2020 10:39

Re: Macbook Air, Pro

Příspěvek od Dovi » 25 dub 2020 20:11

Všeobecně Mac není dobrá platforma na hry :)
Ohledně práce s Wordem, Excelem: Základní jednoduché texty a tabulky ve formátu Microsoft Office spolehlivě obslouží Works (Pages, Numbers, Keynote) , které jsou součástí Macu. Případně jde použít free Libre Office. Pro náročné dokumenty jde koupit original Office i 365 verze, které však stejně mají některé pokročilé funkce omezené. Toto je zapotřebí nastudovat, aby následně nevznikl problém. Osobně pracuji s jednoduchými texty a tabulkami z MS Office ve Works bez potíží , ale ta nekompaktibilita existuje.
Ohledně webového prohlížeče, nativní Safari zvládá na Airu i desítky oken bez potíží.
Pokud si potřebujete udělat představu o výkonosti zařízení, existují tyto stránky které měří všechny modely a základní konfigurace od roku 2010, jak v jednojádrovém testu, tak v multicore. Hledání konkrétního modelu je trochu složitější, ale výpovědní hodnota slušná... pro představu MB Air 2020 s i5, má dvounásobný výkon než můj MB Pro Retina 2012. Jinak je nutné brát v potaz, že Air a Mac mini, pri dlouhodobé zátěži půjdou vlivem zahřívání s výkonem trochu dolů. Stejně tak i vrcholné verze MB Pro s i7.

https://browser.geekbench.com/mac-benchmarks
Běžný uživatel: MacBook Pro Retina late2012, iPhone Xs, iPad Air 2.
Bylo iPhone 4s,7 iPad 2

Odpovědět