MacMini - neznámý monitor

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

MacMini - neznámý monitor

Příspěvek od toma_t » 14 pro 2020 06:31

Ahoj, mám MacMini 2018. Často se mi stává problém s monitorem. Stane se, že se neprobudí a jediná možnost jak jej vzkřísit je tvrdý restart. I po něm, ale monitor nenaběhne. Musím mačkat spouštěcí tlačítko než se přejdu do režimu reset hesla, poté obraz naskočí, dám restart a již najede. Zkoušel jsem různé monitory i výstupy HDMI/USB-C. Dělalo to na Catalině i nyní na BigSur

Když se mi to stalo při přihlášeném stavu, přihlásil jsem se přes VNC a v nastavení monitoru je vidět neznámý monitor. Nesetkali jste se s tím někdo?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MacMini - neznámý monitor

Příspěvek od rony » 14 pro 2020 08:19

no nespomenul si model monitoru. skus si ho teda vyguglit v spojeni s macos, ci niekto iny s nim nema to iste.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Re: MacMini - neznámý monitor

Příspěvek od toma_t » 02 dub 2021 16:01

Zkoušel jsem postupně na 4 monitorech, různých značek s různými HDMI kabely a výsledek je stejný.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: MacMini - neznámý monitor

Příspěvek od Mironet » 04 dub 2021 06:12

Ano. Děje se mi přesně to samé. Jak to řeším:
1) Mac mini nevypínám, pouze uspávám. Při probuzení monitor vždy naskočí.
2) Když už musím vypnout, použiji naslepo kombinaci kláves pro přihlášení (vyzkoušejte, ale mělo by to být první písmeno názvu účtu + enter + zadat heslo). Jakmile jsem v systému, monitor naskočí. Problém zřejmě způsobuje pouze přihlašovací obrazovka.
3) Monitor správně naskočí i po zapnutí pokud signál jde přes USB hub (USB-C –> HDMI). Takže lze použít při spuštění a pak kabel připojit přímo do Macu. Ale 2) je rychlejší.

Odpovědět