Macbook pro 16 - plný jas po probuzení + sekání

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Macbook pro 16 - plný jas po probuzení + sekání

Příspěvek od sallvator » 15 bře 2021 12:47

Zdravím jsem majitel MBP16 prakticky od uvedení na trh, a pokud vim tak uz uplne od začátku me trapí 2 veci které se týkají probouzení.

Macbook jen zaklapávám a u 16 me trapí že po každém otevření (probuzení) se mi Jas nastaví na 100 a dále je celkove probuzení docela dlouhe a zasekané. Hned jak otevřu výko je macbook jeste tak 5 sekund cernej, pak naskočí obraz ale prakticky nelze nic vše se tak seká že tomu musím dát jeste dalších tak 10 sekund než se to rozjede. Celkove probuzen trva tak 15-20 sekund než je mac použitelnej. Celkove mi příjde že to je tema AMD grafikama.

Děje se to i dalším 16" uživatelum nebo mam nejáký problém? Dříve sem měl klasiku 13" s intel gpu a to probouzení bylo raketové.

PS: už aby tu byla 16 s M1X

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Macbook pro 16 - plný jas po probuzení + sekání

Příspěvek od Mironet » 15 bře 2021 13:17

Tohle je strašně vtipný, když člověk udělá mentální krok zpět, a zkusí si jednou za čas sednou k Windows. Fakt doporučuju pro správnou perspektivu. Jako jo, jednou za čas se mi stane (MBA 2018), že čekám odhadem 10-15 vteřin před černou obrazovkou než se systém vzpamatuje. Odhadem tak jedno z dvaceti probuzení. Nevidím v tom problém. Za pět let budeme všichni na M čipech a Macbooky se budou probouzet jako iPhony.

S tím jasem na 100%, funguje senzor? Mělo by se to řídit tím. U Airu funguju prakticky jenom v horních 90% stupnice. Samo se to tak nastavuje podle světla v místnosti a všechno nižší je skoro nepoužitelný.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook pro 16 - plný jas po probuzení + sekání

Příspěvek od sallvator » 15 bře 2021 14:08

To že na WIN je to stale horší ale mrzí mě že na macu to bejvalo taky lepší a jeste když sem přešl ze zakladní 13 pro na 16" za 3x cenu a vlasnt v tomhle je horší a při každem probuzení se seká a musim čekat az se probere jak sem byl zvyklej drive na WIn, odvykl sem si na macu a ted se mi to trochu vrací jak to bylo :-D paradoxne na nejvýkonejším macbooku co apple dela

Ten jas, mam vyplej automatickej, nesnašim když si to ladí samo chci to ovládat si sám, a proste po probuzení je i chvilku tam kde byl před zaklapnutím ale behem toho freezovacícho rozkoukávání vyskočí jas na full vždy.

Odpovědět