MacBook a USB-C hub

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
hp_man
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2021 16:15

MacBook a USB-C hub

Příspěvek od hp_man » 30 bře 2021 16:24

Ahoj,
řešil někdo problém s nefunkční wi-fi při použití USB-C hubu? Počítám, že určitě ano, protože je to poměrně běžný problém.
Jaké nejlepší řešení jste případně našli?
Mám hub Baseus, je to jeden z těch levnějších, stál asi 1100Kč. Můžu ho vrátit, a zkusit jiný. Jen nevím jaký. Už jsem ale měl předtím jeden, tomu zase nefungovaly všechny porty, a nechci pořád kupovat nové. A taky nechci za hub utratit zbytečně moc peněz.
Dále bych mohl zkusit prodlužovací kabel. Nebo feritový filtr. Nebo koupit nový dual-band router a přepnout wi-fi na 5GHz.
Existuje ještě jiná možnost? Pomohlo někomu něco z výše jmenovaného? Balit kabel do alobalu nechci.
Děkuji předem za jakoukoliv radu. Hub potřebuji hlavně kvůli HDMI a možnosti připojit externí monitor.

hp_man
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2021 16:15

Re: MacBook a USB-C hub

Příspěvek od hp_man » 06 dub 2021 13:52

Zeptám se tedy jinak:
Může mi někdo prosím doporučit USB-C hub, který neruší wifi při použití s MacBookem? Takový, který má sám vyzkoušený?

Ideálně Power delivery (ale nemusí být), výstup HDMI, pokud možno aspoň dva USB-A výstupy.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook a USB-C hub

Příspěvek od casey » 06 dub 2021 14:14

Používám už dlouho Minix Neo C a žádný problém. Mám MBP 13" a MB 12". Oba v pohodě.
Jen je to už starší kousek a už se asi neprodává.

hp_man
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2021 16:15

Re: MacBook a USB-C hub

Příspěvek od hp_man » 06 dub 2021 15:10

Díky za tip, ale opravdu už bohužel není v nabídce. Tak snad někdo pomůže i s nějakou aktuálnější. Už jsem zkusil čtyři, a všechny měly nějakou vadu.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: MacBook a USB-C hub

Příspěvek od mberdych » 06 dub 2021 15:24

Osobně jsem tenhle problém nikdy neřešil (USB-c hub od Satechi, 5GHz wifi už pár let, 2.4 svítím jen pro zařízení, které 5GHz neumí), ale upřímně, přechod na 5GHz wifi je více než žádoucí a do budoucna nevyhnutelný, takže proč to rovnou nevyřešit.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: MacBook a USB-C hub

Příspěvek od lipon » 06 dub 2021 19:45

mám čerstvě tenhle Verbatim
předchozí hub po třech letech a pár měsících odešel do křemíkového nebe (slyšitelně v něm prasklo a bylo), tak jsem ho nahradil tímhle a nemám pocit, že by něco nefungovalo

Odpovědět