Macbook pro 2012 černá obrazovka

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Tomisek
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer 2021 11:15

Macbook pro 2012 černá obrazovka

Příspěvek od Tomisek » 07 čer 2021 11:20

Zdravím,
Před týdnem jsem měnil displej na svém macbooku pro 2012. Stary displej byl funkcni,ale už měl něco za sebou (oděrky, na par místech bílé podsviceni). Koupil jsem tedy displej nový, vyměnil a fungoval doteď bez problému. Dnes ráno jsem ho zapl a jen svítila bílá obrazovka (MacBook se normalne zapl, uvítací zvuk, vetrak,hdd). No, rikam si, není možné, aby nový displej odesel, zkusil jsem dat stary displej a to same, jen bílý obraz. Ok, měl jsem v šuplíku druhy nový flex kabel na lcd, vyměnil jsem flex kabel a teď už jen černá obrazovka. Stejne když zapojil stary i nový displej. MacBook se zapne, ale displej ne. Displeje jsou OK, odzkoušene v druhem macbooku s oběma flex kabely a bez problému. Takže se ptám, co to prosím vas způsobilo? K.O. Deska?
Při výměně nedošlo k žádnému poškození, nedělám to poprvé.
Jeste jsem včera dával i novou baterii, protože původní byla už asi 4mesice k.o, ale ze by to udělala baterka? No nevim, spis jen souhra nahod, jinak baterka kupovana podle přesných specifikaci. Diky moc.
Edit: zapomněl jsem dopsat zjištění: baterie byla včera nabitá okolo 50%, když jsem macbook vypínal.
Nyni,kdyz je jen černá obrazovka, baterie ani nenabíji (nesvítí oranžová dioda na adaptéru). Avšak macbook jde spustit i pouze na baterii bez trafa.

Edgar_Edgarovicz
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 21:18
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook pro 2012 černá obrazovka

Příspěvek od Edgar_Edgarovicz » 01 črc 2021 07:06

Zdravím, pokud se jedná o retina 15" model, je problém se studenými spoji logicboard. Jedná se o výrobní vadu Apple a tuto vadu umím navždy vyřešit do ceny 4000Kč. Pokud by se jednalo o neretinu nebo jakoukoliv 13" také se dá řešit, ale je potřeba nejprve zařízení vidět, diagnostikovat. Pokud byste chtěl, mohu Vám s tím pomoci, kontakty v podpisu. Opravuji Apple techniku 13let na součástkové úrovni. Pomohl jsem nespočet uživatelů zde na foru.
http://www.fixbook.cz ; https://www.facebook.com/fixbook.servis/ ; servis@fixbook.cz

Profesionální Apple servis zabývající se opravami MACů na součástkové úrovni již 15 let. Přímý zhotovitel oprav pro mnoho servisů v ČR.

Odpovědět