MBP 15" 2017 - poskrabana obrazovka. Reseni?

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

MBP 15" 2017 - poskrabana obrazovka. Reseni?

Příspěvek od musashi » 10 črc 2021 20:59

Ahoj,

mam MBP 15' 2017 a na displeji mam oderky/otlaceniny od klavesnice.
Pri beznem provozu to vylozene videt neni, ale sem tam se to sejde a stve me to.
Netusite nekdo o nejakem smysluplnem reseni, krome vymeny celeho displeje, coz je samozrejme nerentabilni?
Treba nejake rozlesteni atd.?
Diky za pripadne napady a zkusenosti!

JH

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: MBP 15" 2017 - poskrabana obrazovka. Reseni?

Příspěvek od likethis » 10 črc 2021 23:37

Rozlestit to urcite nejde, nedovedu si predstavit jak, protoze ten antireflex je tam proste sloupany, a tim je to hotovo. Mozna Horst Fuchs by na to mel nejakou zazracnou lestenku, kdysi umel rozlestit i diry v laku auta po ranach ze vzduchovky ... a kdyz zavolas do 10 minut, dostanes panev zdarma :lol:

Muzes to leda cele polit Listerinem, tim totiz sleze ten antireflex cely :) , akorat se to pak bude lesknout jak zrcadlo... jak to vypada, to ukazuje dost fotek na netu od kutilu, co to zkusili.

Chapu, ze to stve, mne se taky klavesnice otlacuje do displeje a to nemusim na nic tlacit... jak nekteri tvrdi, ze je to ze stlaceni vika v tasce treba, ne neni, je to blbym navrhem. Staci zavrit vecer viko na stole, rano otevrit a uz je tam obtisknuta, u mne zhruba dole pres stred. Akorat ja to jeste nemam sloupane a otisky setru, MB totiz neni jeste tak stary.

"Resenim" je tak vymena displeje a pak tam mezi displej a klavesnici strkat nejakou tenkou hadru z mikrovlakna. Proste spickovy Apple design, co bys chtel :)

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: MBP 15" 2017 - poskrabana obrazovka. Reseni?

Příspěvek od musashi » 11 črc 2021 20:08

Diky za nazor. Nepotesi, ale tak nejak jsem to ocekaval, no ...
Jinak naprosty souhlas s tim, ze je to chyba designu. Cekal bych, ze na to Apple bude mit nejakou svolavacku, ale smula.
Necham uz ho doslouzit v tomhle stavu a nebudu resit. Ostatni nic jineho mi vlastne stejne nezbyva :D

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: MBP 15" 2017 - poskrabana obrazovka. Reseni?

Příspěvek od likethis » 11 črc 2021 20:37

Tak ono na to vypsan program byl (az byl tedy Apple donucen), ale uz jsem vzhledem k dotazu nepredpokladal, ze by ti mohl platit. Mel by se vztahovat i na tvuj model, ale je to 4 roky od puvodniho data nakupu. Nejake info je o tom treba tady: https://www.macrumors.com/2019/12/20/ma ... r-program/

A tady jeste nejake novejsi info: https://www.macrumors.com/2021/01/12/ma ... in-policy/

Osobne bych udelal to, ze bych kontaktoval nejaky rozumny autorizovany servis (treba Cesky servis) a zkusil se jich proste zeptat. Za to nic nedas.

//EDIT: jeste bych dodal, ze to vlastne resi jen dusledky, neresi to pricinu tech problemu a i novy displej se tak muze zacit zase loupat

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: MBP 15" 2017 - poskrabana obrazovka. Reseni?

Příspěvek od musashi » 11 črc 2021 20:51

Diky za info. Nicmene tohle je jiny problem nez resim. Ja nemam problem s tim, ze by se mi loupala antireflexni vrstva, ale s tim, ze jsou do displeje otlacene hrany klaves ... a na to se tohle vztahovat urcite nebude :(

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: MBP 15" 2017 - poskrabana obrazovka. Reseni?

Příspěvek od likethis » 11 črc 2021 22:06

Rozumim, ale z meho pohledu je to rovnez problem naruseni antireflexu. Na mne jako uzivateli neni prece abych zkoumal duvody. Pokud jsem to tedy spravne pochopil, nedokazes ty otlaky klaves uz setrit a je uz naruseny antireflex (jak pises oderky). Navic dost lidi resilo uz i u toho puvodniho problemu, na ktery konkretne byl vypsan ten program, ze to mohou nacit i prave otlaky klaves. Ne kazdemu to zaclo slezat nekde od kraju, nekomu take od stredu treba apod.

Zkusil bych to pojmout asi takto... mam narusenou antireflexni vrsrvu? Mam narok na opravu.

I kdyby ti to nechteli vzit na dany program, argumentoval bych tim, ze je to poskozeni vznikle spatnym designem, nikoliv mou vinou. Ty sis to prece neseskrabal. Ale to je na tobe, zda to chces zkusit, ja bych to za ty penize co za to Apple chce urcite zkusil resit a vubec bych se tedy necitil blbe.

Dalsi moznosti je vypravit se do kamenneho Apple Store v zahranici, byt slusny, ale zaroven se nedat odbyt.

Ted jde asi jen o to, do jake miry do toho chces investovat cas a jak moc te to realne stve...

Odpovědět