Macbook air m1 kývání na stole

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 09:30

Dobrý den, možná se sem obracím s trochu úsměvným problémem, ale kdo s notebookem cestuje pochopí.
Problém spočívá v tom že jsem si cca před 14dny koupil aira m1ku
, 2týdny jsem ho používal od toho co jsem ho vybalil jen zapojený v doku na stole.

Teď jsem začal s mekem jezdit a přenášet ho všiml jsem si že se na stole kýve a je to docela nepříjemné při psaní. Je blbost aby měl ohnuté tělo protože ho nosím všude v obalu a dávám na něj pozor. Problém bude asi v těch platových nožičkách ze spodní strany. Vizuálně je opravdu v pořádku je úplě nový, nikdy jsem se s tímhle nesetkal a popravdě ani nevím jak tenhle problém řešit.
Jestli je to výrobní nepřesnost a 2nožičky jsou o milimetr výš.
Zkoušel jsem i na více rovných plochách a stolech.Opravdu tomu nerozumím, ale chtěl bych tento problém nějak vyřešit nevím jestli se tento problém vztahuje k reklamaci.
Budu rád za jakoukoliv radu, klidně kdyby tu byl i někdo kdo se točí kolem servisu zanechám kontakt a můžu zavolat.

Pavoluhliarik
Příspěvky: 45
Registrován: 31 črc 2021 18:47

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Pavoluhliarik » 09 srp 2021 09:41

Je to známa vec reklamovať. Škoda, že si na to prišiel až po dvoch týždnoch dalo sa to vrátiť ak si to kúpil cez internet teraz len reklamácia. Ohnuté šasy.
Iphone 15 pro max,Macbook air M2

Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 09:44

Aha a budou to akceptovat kupován v datártu ? Ale jak je to možné já jsem ho v batohu přenášel zatím jen 2x a nevěřím že jsem ho ohnul když ho mám v tvrdém pouzdře. A nic na něj nemohlo tlačit?? Opravdu nechápu.

Pavoluhliarik
Příspěvky: 45
Registrován: 31 črc 2021 18:47

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Pavoluhliarik » 09 srp 2021 09:59

Nemyslel som tým, že si ho ty ohnul. Je to výrobna chyba.
Iphone 15 pro max,Macbook air M2

Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 10:00

Chápu, jen jsem nad tím tak přemýšlel no tak donesu do datártu a zkusím to reklamovat no. Ach jo na tyhle věci mám smůlu.

Pavoluhliarik
Příspěvky: 45
Registrován: 31 črc 2021 18:47

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Pavoluhliarik » 09 srp 2021 10:03

https://www.youtube.com/watch?v=XvaeS4M ... stianWitko

Povedz im, že si si to dal doma na nejakú chladiacu podložku a, potom si to dal na nejaký stôl a, že sisi to potom všimnúl.
Iphone 15 pro max,Macbook air M2

Pavoluhliarik
Příspěvky: 45
Registrován: 31 črc 2021 18:47

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Pavoluhliarik » 09 srp 2021 10:19

Keby robili problémy tak dostať všelijake také filcové podložky pod nohy take lepiace a rôzne hrúbky tak si to nejak popodlepuj. Inač mac máš v poriadku dúfam.
Iphone 15 pro max,Macbook air M2

Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 11:30

Jo nic s ním nemám, jen mě fakt štve že jsem ho měl celou dobu hozený na stole a nepřenášel ho tudíž jsem si toho nevšiml.
Přesně to co ukazuje mi dělá takhle se mi to viklá.
No doufám že mi to uznají protože je to jasná výrobní chyba.
No jsem ale zvědavý co bude zkoušet prodavač v obchodě snad to bude někdo normální.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od mberdych » 09 srp 2021 12:56

Osobně (můj názor), bych se na datart vykašlal a skočil rovnou do Apple servisu. Ušetříš čas a zbavíš se jednoho mezičlánku.

Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 13:10

A příjmou mi tohle jako reklamaci když není zařízení kupováno od nich? Chápu že je to jako apple výrobek takže to stejně bude řešit on, ale jen se chci ujistiti nikdy jsem nereklamoval macbook. Popřípadě mi můžeš nějaký doporučit? Kdyžtak se omlouvám za možná trochu hloupé otázky ale jsem z toho docela vyjevenej.

Pavoluhliarik
Příspěvky: 45
Registrován: 31 črc 2021 18:47

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Pavoluhliarik » 09 srp 2021 13:15

Apple výrobky môžeš priamo reklamovať v ktoromkolvek servisu apple nemusíš ísť tam kde si ho kúpil to som zabodol Ti povedať.Pokial ho máš v okolí.
Iphone 15 pro max,Macbook air M2

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od mberdych » 09 srp 2021 13:19

Záleží odkud jsi. Za mě ITS, ale jsem osobně zainteresován.

Jinak samozřejmě na webu Apple, takže iOpravna, Česky servis apod.

Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 14:16

Jsem z Prahy

Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 14:19

Tento mám kousíček od domu myslíte že ho můžu zkusit?

Centrální Apple servis a prodej Mac, iPhone - MacPodpora s.r.o.

Pavoluhliarik
Příspěvky: 45
Registrován: 31 črc 2021 18:47

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Pavoluhliarik » 09 srp 2021 15:05

Za skúsenie nič nedáš.
Iphone 15 pro max,Macbook air M2

smithdj
Příspěvky: 69
Registrován: 10 čer 2017 19:14

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od smithdj » 09 srp 2021 15:06

Autorizovaný servis si najděte zde: https://locate.apple.com/cz/cs/
iPhone 12 64GB
iPhone SE 2022 128GB
Apple Watch 4 44mm
Apple Watch 6 44mm
Apple TV 4 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple MacBook Pro 13" 2018 TouchBar - 8GB, 256GB

Fppf
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2021 09:17

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od Fppf » 09 srp 2021 18:10

Tak v prvním iwantu na Andělu, byl idiot který nedokázal vůbec pochopit že je to chyba při výrobě když je ten pc nový. A tvrdil že je to normální. Druhý iwant na Můstku, rozumná obsluha mladší kluk který semnou v klidu probral problém zkusili jsme i airy co maj na prodejně 1se viklal stejně,2/3 trochu míň. Docela šílený tohle jsem u pročka nezažil tudíž jsem s tímhle ani nepočítal, koukal na to a říká že se s tím setkávají ale že neví jestli je to dostatečné na reklamaci, prý že měli ještě mnohem horší případ.
Zítra tam má být servisák který mi rovnou řekne jestli by to příjmuli na reklamaci abych to zbytečně neposlal a byl měsíc bez kompu. Přemýšlel jsem proč jsem na závadu i při prvním otevření nepřišel protože když se víko otevře těžiště spadne dozadu, zatíží se všechny 3 nožičky a jen pravá přední zůstane trochu ve vzduchu takže když na ni zatlačím zhoupne se. Když je víko zavřené houpe se na dvouch. Možná jsem detailista ale u nového výrobku mi to prostě vadí.
Uvidím co řekne servisák. Popřípadě pokud má někdo radu sem s ní ideálně bych ho chtěl na reklamaci ale vážně nevím. Ach jo že musím mít pokaždé na také problémy štěstí.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od kecinzer » 10 srp 2021 10:49

Hmm, tak ti mockrát děkuji, ale mám podobný problém.
U mě je situace ale horší, protože se mi MB kýve jen na některých stolech. Všiml jsem si toho až po půl roce používání, kdy jsem byl na home office, kde se mi na stole ani nehnul. V kanceláři se ale na stole kýve. To samé se děje na jiném domácím stole, na který jsem ho do té doby nedával.

Nevím teď jestli je křivý MB nebo ty stoly, ale jak to tak čtu, tak spíš MB.
Být měsíc bez MB se mi ale nechce, tak čekám jak dopadneš :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od mberdych » 10 srp 2021 12:46

Mám doma dva Airy s M1 (používá rodina) a radši jsem nekoukal. Nestěžují si :)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od mberdych » 13 srp 2021 13:35

Tak jsem zkusil jeden z rodinnych Airu a take se kyve :D

Malo, ale kyve.

bryndalukas
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2022 10:52

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od bryndalukas » 14 led 2022 10:56

MacBook Pro 2020 se mi taky kýve , levá nožička u trackpads je lehce ve vzduchu . stačí opravdu jenom ten MacBook vzít do obou rukou a lehce ho prokroutit na opačných rozích proti sobě. ale fakt jenom lehce , žádnou velkou silou. Opravdu jsem nechtěl po asi deseti letech rozhodování pro MacBook a po vybalení s nim kroutit jako s nějakým kusem hovna, ale asi to tak Apple prostě se mnou zamýšlel . radost po rozbalení se rychle rozplynula a nastalo kroucení , super

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Macbook air m1 kývání na stole

Příspěvek od likethis » 19 led 2022 00:23

Nejsem si jistý, že to lze napravit jakkoliv silou. Myslím skutečně napravit. Každopádně u těch Airů, to vypadá, že jich je pokroucených většina :D Mám tady zrovna jeden M1 CTO na stole a levá nožka lehce vzhůru. Je to fakt ani ne milimetr, ale způsobuje to kývání.

Podrobil jsem to nicméně trochu zkoumání a skutečně to vypadá, že je křivé celé šasi. Když vezmu ideálně rovný dlouhý předmět (stačí pravítko postavené na hranu), tak na levé straně, kde je nožka nahoru, se směrem od kloubu k palmrestu šasi mírně kroutí vzhůru. Na pravé straně toto není.

Dále když NB zavřu, tak 100% nelícuje ani víko, jednak vlevo z boku je vidět nepatrně větší škvíra přes střed a tedy nedoléhání gumové ochrany displeje, což je logický důsledek výše uvedeného. Také ale směrem k vrchu víka se postupně lehce rozjíždí se základnou a úplně u vršku je víko jakoby o 0,5 mm více doprava (při pohledu z čela NB). Je to dalo by se říct nic, nevšimnete si toho jen tak, ale je to už patrné více po hmatu, a i ten 0,5 mm přesah vzniklý vpravo mi stačí na to, abych byl schopen víko za tu hranku na pravé straně NB pootevřít. Křivé šasi pravděpodobně způsobuje i to, že po otevření NB vydává takové dvojité lupnutí, které značí, že se od sebe postupně odděluje něco, co na sobě úplně nesedí.

No ale co byste chtěli za 40 tisíc, to na Apple není žádná cena. A ten displej je také krásně... flekatý, k tomu vlevo dozelena, uprostřed dole růžový tint, vertikálně displej rozdělují cca 3 "pruhy" s ne zcela stejným jasem atd. (toto už znám z řady jiných Airů), no škoda slov, Apple má přece perfektní displeje i zpracování, to vám potvrdí 11/10 Apple influencerů :lol:

Odpovědět