Dell monitor nekompatibilní s MacOS?

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Dell monitor nekompatibilní s MacOS?

Příspěvek od Mironet » 06 pro 2021 19:03

V práci mám k dispozici monitor Dell P2419H. Po připojení k mému MacBooku Air 2018 přes kabel HDMI<–>HDMI a konverzi Epico na USB-C obraz problikne, v monitorech na Macu vidím monitor jako připojený, systém i načte značku, typ, atd., myší můžu přejet mimo obraz na externí monitor, ale ten zůstává černý. Na fórech jsem se dočetl, že některé Dell monitory prostě nejsou kompatibilní s MacOS. Je to vůbec možné? Měl jsem za to, že HDMI připojení je univerzální věc a nemusí být ani nijak konkrétně podporováno od výrobce. Nikdy by mě nenapadlo při koupi monitoru hledat, jestli podporuje MacOS.
Zítra si nesu ještě kabel HDMI<–>USB-C na vyzkoušení, jestli není problém v adaptéru.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Dell monitor nekompatibilní s MacOS?

Příspěvek od mberdych » 06 pro 2021 21:30

To není žádná vykopávka, sám připojují Mac k hromadě Dellu v kanclu a nikdy se mi to nestalo. Spíš bych tipnul kabelu nebo redukce.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Dell monitor nekompatibilní s MacOS?

Příspěvek od likethis » 07 pro 2021 02:21

Černá obrazovka může opravdu ukazovat prostě jen na ten kabel nebo redukci.

Pokud jde ale o otázku na tu "nekompatibilitu" tak ano, možné to je. Podpora monitorů v Mac OS je totiž špatná a je to vidět na různých "vylomeninách", které to s nimi čas od času provádí (problikávání po připojení, rozbité icc profily, vyblité barvy, mázlé písmo apod.), všechno opakující se zkušenosti s různými periferiemi.

Když je řeč o Dellu, tak třeba svůj minulý UltraSharp U2518D jsem musel od Macbooku vyhodit, protože v pravidelných intervalech se "přisekával" či "zpětně vracel" o nějaký ten snímek obraz, nebo jak to říct. Bylo to vidět jednak na přeskakování kurzoru myši při pohybu a projevovalo se to rozpadáním obrazu třeba při tažení okna, jakoby se rozjel v-sync. Na první pohled si toho ani nikdo nemusí všimnout. Komické to pak bylo třeba ve filmu, když to vyšlo zrovna na moment střihu, tak na zlomek sekundy problikla předchozí scéna. Na libovolném PC vše v pořádku, s kabely, použitými vstupy ani docky to nemělo co dělat, všude to samé, vyzkoušel jsem vše v mnoha kombinacích a variantách, vyzkoušel jsem i jiné Macy.

Nová porce zábavy přišla také s novými M1 Macy, protože celá řada ovladačů ext. periferií musela být logicky přepsána a na to se nabalily nové zážitky (třeba se 4K monitory je to někdy dost veselé). No a Apple má samozřejmě čas, vždyť není kam spěchat. Raději do nové verze Mac OS vytlačíme záplavu nových ptákovin, které pak budem rok spravovat, než abychom vyřešili i léta se táhnoucí elementární problémy.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Dell monitor nekompatibilní s MacOS?

Příspěvek od lipon » 07 pro 2021 08:51

jel jsem asi 6 let na Dellu Ultrasharp 24'' připojeném miniDP-DP kabelem, teď asi 4. rok Ultrasharp 27'' připojený přes DP kabel do redukce USB-C - DP a zkoušel jsem i HDMI-USB-C dock s HDMI výstupem a MBP si monitor vždycky našel a nastavil nativní rozlišení

úplně bezchybné to není, ale třeba 1x za kvartál se stane, že po probuzení ze sleepu je obraz zrnitý - stačí jen vytáhnout kabel a zase zapojit případně otevřít displej a zase zavřít a spraví se to

pokud jsi někde z Phy či okolí, můžu na víkend půjčit na vyzkoušení redukci USB-C -> DP a DP kabel nebo jiný HDMI kabel, tvůj monitor DP umí

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Dell monitor nekompatibilní s MacOS?

Příspěvek od Mironet » 07 pro 2021 10:22

Díky za nabídku, ale už mám jiný pracovní, AOC a hned vše naprosto bez problémů. U Dellu vyzkoušeny 3 HDMI kabely, i HDMI–>USB-C, pořád stejné. I podle internetu neřešitelný problém. Teď mě napadá, že můj domácí Dell měl vlastně taky vždycky problém se signálem z Macu mini po zapnutí. Řeším to tak, že vím přesnou kombinací kláves, kterou stisknout po zapnutí, abych se dostal do systému a tam už naskočí, ale na login obrazovce zůstával černý. Naopak ale zase při připojení přes adaptér to nedělal. Takže prostě asi Delly v kombinaci s Macem nevyzpytatelné a já už bych si vybíral jinde.

Odpovědět