Externý display iba HD rozlisenie

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Aqart2
Příspěvky: 3
Registrován: 24 led 2022 22:54

Externý display iba HD rozlisenie

Příspěvek od Aqart2 » 24 led 2022 22:56

Ahoj,

Vedel by mi niekto poradiť, ako dostať z iMacu rozlíšenie (aspoň) 2 560 x 1 600 na externý 4K monitor?

…odišiel mi display na mojom iMacu:

https://support.apple.com/kb/sp688?locale=sk_SK

- 3,4 GHz verzia s 2-gigovou grafikou

kúpil som teda tento monitor:

https://www.samsung.com/ie/monitors/hig ... 550uquxen/

Problém je v tom, že po pripojení cez redukciu z iMacu thunderbolt 1/hdmi z ktorej prepájam ďalej hdmi káblom (podporujúcim až 8k rozlíšenie) do monitora dostanem max. rozlíšenie full HD (teda 1920 x 1080).

Predpokladám, že 4k z z iMacu na externý monitor nevyžmýkam, keďže v popise Apple stránkach je ,,podporované rozlíšenie 2 560 x 1 600 pixlov v externom displeji”.

Monitor má DisplayPort, avšak predpokladám, že niečo ako kábel thunderbolt 1 do DisplayPort neexistuje…

Máte prosím niekto podobnú skúsenosť, ako dostať aspoň defaultne QHD rozlíšenie na externý display?

Vďaka

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Externý display iba HD rozlisenie

Příspěvek od lipon » 25 led 2022 10:11

do toho Thunderbolt 1 konektoru připojíš kabel s miniDP koncem
a normálně se prodávají kabely miniDP-DP
pokud jsi z Phy nebo okolí, mám takové kabely doma asi 2 nebo 3, můžu půjčit k vyzkoušení

Aqart2
Příspěvky: 3
Registrován: 24 led 2022 22:54

Re: Externý display iba HD rozlisenie

Příspěvek od Aqart2 » 25 led 2022 12:39

Ahoj, dik sa reakciu! To, že má thunderbolt a mini DP rovnaký slot som vedel, no že to bude fungovať, to som netušil… tak niekde objednam kábel mini DP do DP, vyskúšam a pripadne vrátim.

Kdesi som čítal, že thunderbolt štandardne slúži (aj) na prenos dát, nabíjanie, no ak potrebuješ cez neho preniesť len obraz, tak môžeš použiť aj mini DP kábel, tak to asi naozaj nude fungovať.

Dam sem vedieť, ako som pochodil, snáď to niekomu pomôže.

Dik

Aqart2
Příspěvky: 3
Registrován: 24 led 2022 22:54

Re: Externý display iba HD rozlisenie

Příspěvek od Aqart2 » 27 led 2022 12:46

Funguje to cez kábel mini DP - DP, len to chce sa trochu pohrať s nastaveniami displejov (2560 x 1440, slabé rozlíšenie, 60 hz). Stlačením alt a kliknutím na ,,upravené” rozlíšenie displeja. Možno mám zlý kábel, no podarilo sa mi nastaviť jedine QHD rozlíšenie so vzhľadom 4K. V nastaveniach pri rozlíšení je možnosť vybrať ,,vzhľad” ako pri 4K, QHD, UHD, atd, teda Dock a ikony na ploche sa zväčšujú/zmenšujú… ak chcem nastaviť aj QHD vzhľad (teda aby plocha vyzerala ako pri rozlíšení 2560x1440, teda ako má štandardne iMac), tak to nefunguje - monitor mi odpojí…

Taktiež nieje možné pri nastavení ,,2560x1440” prepnúť z 30 hz na 60, len pri ,,2560x1440 - slabé rozlíšenie”

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: Externý display iba HD rozlisenie

Příspěvek od filipvele » 27 led 2022 14:41

Já jsem kdysi bojoval s připojením ultraširokého monitoru. Ne a ne to přes HDMI protlačit. Pomohla až aplikace SwitchResX. Musel jsem lehce změnit obnovovací frekvenci a od té doby to běží jak po másle.

Odpovědět