Jaký MacBook Pro 16 s M1 pořídit? Grafika, 3D

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
zajon
Příspěvky: 80
Registrován: 25 říj 2012 18:10

Jaký MacBook Pro 16 s M1 pořídit? Grafika, 3D

Příspěvek od zajon » 29 led 2022 13:19

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Plánuji přejít na nový MacBook Pro 16 s M1 procesorem a vůbec nevím, jakou konfiguraci zvolit.

K MacBooku bude připojený tento monitor 34" MSI Prestige PS341WU a využívat ho budu na Photoshop (často dělám větší montáže o 50 vrstvách v 300 DPI, formát A3) a InDesign. Časem bych chtěl začít dělat na macbooku i 3D vizualice, na které jsem měl do této doby PC s win a RTX 3060.

Jakou byste prosím šli cestou? Vzali byste rovnou ten nejvýkonnější M1 Max s 64 GB sdílené paměti nebo by měla stačit nějaká nižší konfigurace? Většinou se snažím kupovat věci tak, aby vydržely třeba čtyři roky, tak i k tomu prosím přihlédnout.

Moc díky za rady a hezký víkend,
JZ
Naposledy upravil(a) zajon dne 29 led 2022 15:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký MacBook Pro 16 s M1 pořídit? Grafika, 3D

Příspěvek od rony » 29 led 2022 14:57

procak je tu zrejme az druhy v rade, prva by mala byt zrejme pamat, mozno by som do uvah pribral aj storage, kedze chces laptop, tak interna storage bude hrat vyssiu rolu nez stolne pouzivanie, kde mas moznost fungovat s externymi uloziskami.

rozpocet by som teda staval tak, ze procak vyberas az ked mat kapacity ram a storage nad isty limit, ktory si dokazes spocitat: RAM by mala byt vyssia nez standardne konfiguracie (cize beries CTO a najprv zvysis RAM). Potom sa zamyslis ake objemy spracuvas a kolko drzis projektov na disku, potom to vynasobis 2x a mas minimalnu moznu storage). Za zvysne peniaze vyberas procesor.

Vzhladom na to, ze si RAM zvolil 64 GB, tak tuto otazku mas skvele vyriesenu.

U strojov generacie s procesormi M1 pocitaj zivotnost kludne omnoho viac nez tie 4 roky, nie je neobvykle, ze tu ludia pracuju s Macmi starymi 7-8 rokov bez obmedzeni vykonu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: Jaký MacBook Pro 16 s M1 pořídit? Grafika, 3D

Příspěvek od Spartanjay » 05 úno 2022 10:10

Moc nechápu, proč mu tady radíš x odstavců, že si má rozmyslet RAM, načež si sám odpovíš, že tuhle otázku má vyřešenou.

Dále ta tvá informace ohledně životnosti není pravdivá, protože kdybys četl trochu zahraniční témata a něco si o M1Pro/Max načetl, tak bys zjistil, že nov= Macbooky jsou dost náchylné na poškození a už to není ta kvalita, co to bývala dříve a Macbook vydržel v klidu 10 let. Proto já nakonec uvažuju o zrušení objednávky. Sám jsem měl už 2x Maxe v základní variantě (32/32/1TB) a M1 Pro 16/16/1TB a zas tak nadšený jsem nebyl.

V každém případě k tomuto zařízení doporučuji pořídit Apple Care, i za cenu cesty do zahraničí.

Odpovědět