Mac mini M1 2020

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Pavoluhliarik
Příspěvky: 45
Registrován: 31 črc 2021 18:47

Mac mini M1 2020

Příspěvek od Pavoluhliarik » 06 čer 2022 12:06

Chcem sa spýtať skúsenejších použivateľov mac mini - keď si kúpim nový mac mini či mi pôjde prvotné nastavenie s klavesnicou a myšou bezdrotovou myslim tým nie bluethot ale usb adaptér?
Iphone 15 pro max,Macbook air M2

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Mac mini M1 2020

Příspěvek od ra3662 » 06 čer 2022 12:36

Dnešní kouzla došla. Doporučuji otestovat na prodejně kde bývají vystavené.
Zdůvodnění, každá HW má svůj SW. Ty jsi uvedl pouze že připojíš USB adaptér od někoho. :D
Jinak pokud připojíš kabelovou klávesnici od kohokoli tak na 99% bude funkční, pak už můžeš laborovat se svým USB hentým.

Uživatelský avatar
GMK
Příspěvky: 1
Registrován: 14 srp 2022 15:06

Re: Mac mini M1 2020

Příspěvek od GMK » 14 srp 2022 15:16

Už při prvním spuštění M1 mini, jsem použil usb klávesnici a myš. Né každou myš to vezme, ale vezme. Klávesnici snad skoro každou (používám win zn.connect IT )

Myslím, že výhodou usb klávesnice a myši, u mě i drátovému připojení netu je absolutní rychlost při probuzení a práci.
Bezdrátové technologie přece jen trpí nějakým tím zpožděním po probuzení, nebo při startu. Pak už samozřejmě né.
Takže M1 se mi probouzí lusknutím prstu.

Takže jen vyzkoušet, fungovat to bude, případně bych už při koupi počítal s výměnou za něco jiného, kdyby to nešlo.

Jo a bacha na ty USB adaptéry, měli by být kompatibilní s OSX Mac apod.
Osobně jsem měl velký strach, že můj USB HUB nepojede s M1 i když výrobce uvádí kompatibilitu.
Ale jsem příjemně překvapený, že můj USB HUB (adaptér) s 16 x USB funguje s M1 skvěle.
Používám hodně USB zařízení, náročných na napájení, takže mám USB HUB s externím napájením asi 120W.
A vše z tohoto USB HUB funguje naprosto skvěle, o mnoho lépe než předtím z toho samého na windows.

Odpovědět