Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Zlatan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2023 15:41

Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od Zlatan » 06 úno 2023 15:46

Zdravím, prosím o radu. Chci pořizovat MB a zvažuji, jestli vzít MBA M2 nebo MB Pro M1, protože cenově při stejné konfiguraci vychází dost podobně.
Zvažuju 16GB RAM, uložiště 512GB. Díky moc za názory.

Pipin
Příspěvky: 4
Registrován: 30 čer 2022 18:25

Re: Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od Pipin » 06 úno 2023 20:40

Ahoj. Dovolím si napsat svůj názor.
M2 Air za dané peníze postrádá smyslu. Při větším zatížení se mohou objevit problémy se zahříváním. MB Pro M1 je ve všech ohledech lepší stroj.
Především však zvaž, zda využiješ potenciál M1 pro, jestli to nebude přestřel, když pokukuješ i po Airu. Moje doporučení je takové, že pokud Air, tak M1 16/512, kde oproti M2 ušetříš a výkon je solidní, anebo M1Pro.

Zlatan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2023 15:41

Re: Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od Zlatan » 06 úno 2023 21:25

Moc díky za názor. Jako laicky uživatel jsem zvažovala, že pokud si pořídím MBA s M2, tak bude déle stárnout. Rozuměj, že i po těch pravidelných apple aktualizacích vydrží déle, jako že bude fungovat k mé spokojenosti. Mám teď Mac z roku 2015 a už se to nedá. Je to každodenní zkouška mého trpělivého já, stále se seká, vše mu trvá. :x Jsem běžný uživatel - net, psaní, hry nehraju, ale potřebuju mít na něm určitý sw, který je možná náročnější na svého hostitele a můj starý MBA s RAM 8GB to absolutně nedává a celé se to neustále seká a padá. Chci, aby co nejdéle (v řádu roků) měl stále rychlou odezvu. Proto mám a chci zase MACa.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od ra3662 » 06 úno 2023 21:35

Zlatan píše:
06 úno 2023 21:25
Moc díky za názor. Jako laicky uživatel jsem zvažovala, že pokud si pořídím MBA s M2, tak bude déle stárnout. Rozuměj, že i po těch pravidelných apple aktualizacích vydrží déle, jako že bude fungovat k mé spokojenosti. Mám teď Mac z roku 2015 a už se to nedá. Je to každodenní zkouška mého trpělivého já, stále se seká, vše mu trvá. :x Jsem běžný uživatel - net, psaní, hry nehraju, ale potřebuju mít na něm určitý sw, který je možná náročnější na svého hostitele a můj starý MBA s RAM 8GB to absolutně nedává a celé se to neustále seká a padá. Chci, aby co nejdéle (v řádu roků) měl stále rychlou odezvu. Proto mám a chci zase MACa.
Možná by stálo za to udělat čistou instalaci. Popř. SSD jestli není. Nárůst výkonu bude znatelný.

martyczz
Příspěvky: 51
Registrován: 26 led 2020 12:08

Re: Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od martyczz » 07 úno 2023 08:02

MBA M2 je vzhledově hezčí než MB Pro M1 - já si koupil MB PRO M1 skrz Touch bar a dneska bych si za to naliskal :D Touch Bar vůbec nevyužívám. Dneska bych šel asi do Air M2. Poměr cena výkon pecka....

Zlatan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2023 15:41

Re: Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od Zlatan » 07 úno 2023 08:07

ra3662 píše:
06 úno 2023 21:35
Zlatan píše:
06 úno 2023 21:25
Moc díky za názor. Jako laicky uživatel jsem zvažovala, že pokud si pořídím MBA s M2, tak bude déle stárnout. Rozuměj, že i po těch pravidelných apple aktualizacích vydrží déle, jako že bude fungovat k mé spokojenosti. Mám teď Mac z roku 2015 a už se to nedá. Je to každodenní zkouška mého trpělivého já, stále se seká, vše mu trvá. :x Jsem běžný uživatel - net, psaní, hry nehraju, ale potřebuju mít na něm určitý sw, který je možná náročnější na svého hostitele a můj starý MBA s RAM 8GB to absolutně nedává a celé se to neustále seká a padá. Chci, aby co nejdéle (v řádu roků) měl stále rychlou odezvu. Proto mám a chci zase MACa.
Možná by stálo za to udělat čistou instalaci. Popř. SSD jestli není. Nárůst výkonu bude znatelný.
Ten už to má bohužel za sebou, i baterka je total KO, celý se přehřívá. Instalaci jsme dělali dvakrát. Teda v době, kdy ještě nebyl tolik zabržděnej, ale moc to nepomohlo. Mám to v plánu, až pořídím nový a tenhle pokud by to rozchodil by mohl pak ještě sloužit někomu, ale moc tomu nedávám. Sama už na něj nemám ale nervy.

Zlatan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2023 15:41

Re: Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od Zlatan » 07 úno 2023 10:34

martyczz píše:
07 úno 2023 08:02
MBA M2 je vzhledově hezčí než MB Pro M1 - já si koupil MB PRO M1 skrz Touch bar a dneska bych si za to naliskal :D Touch Bar vůbec nevyužívám. Dneska bych šel asi do Air M2. Poměr cena výkon pecka....
To je pravda, lip určitě vypadá!

RadimV
Příspěvky: 47
Registrován: 10 úno 2014 14:54

Re: Pořídit MBA M2 nebo MB Pro M1 ???

Příspěvek od RadimV » 08 úno 2023 17:40

Pipin píše:
06 úno 2023 20:40
Ahoj. Dovolím si napsat svůj názor.
M2 Air za dané peníze postrádá smyslu. Při větším zatížení se mohou objevit problémy se zahříváním. MB Pro M1 je ve všech ohledech lepší stroj.
Především však zvaž, zda využiješ potenciál M1 pro, jestli to nebude přestřel, když pokukuješ i po Airu. Moje doporučení je takové, že pokud Air, tak M1 16/512, kde oproti M2 ušetříš a výkon je solidní, anebo M1Pro.
Dovolím si názor, podstatné k čemu to budu používat, jsem developer, dělám na mac pro 16 2019 32gb/2tb.
Chci něco na šmudlení, web vývoj, zkoušení, apod. Něco, si snadno přenesu, dám do postele. Mac pro 13 nebo 14 je o poznání těžší než Air M1 nebo M2. Minimum pro xcode, vsc, docker 16gb paměti, na Air se mi dopře píše, jak jsem zkoušel. Budu brát Air M2 24gb paměti. Jasně že za podobnou cenu mohu mít Macbook Pro, ale jednoduše jej na to co potřebuji nechci.
Aktuálně mám Dell xpc 13 9350 4k, 16gb a 512disk, Ubuntu, touchpad je pro mne hrozný, bez myši nepoužitelné. Nahradí se tím Air M2.
O penězích to prostě jenom není. mimochodem bazary jsou plné Airů s 8gb/256gb, proč asi ?
 iPhone 7 Plus 128gb
 iPad Pro 32 GB
 MacBook 12" CZ 2016
 Apple TV 2

Odpovědět