Macbook Pro 16" M2 - co s tím

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
JarMas2003
Příspěvky: 8
Registrován: 28 črc 2022 12:01

Macbook Pro 16" M2 - co s tím

Příspěvek od JarMas2003 » 24 bře 2023 08:48

Ahoj všem,
píšu ještě v takovém hrozném zklamání z Macbooku Pro.

Včera mi došel nový Macbook Pro 16" M2 16/1T, byl jsem nadšený ( vše nastavil - je to můj první mac a do 16" jsem šel ne kvůli výkonu, ale velikosti displeje ) do chvíle než jsem ntb asi po 2 hodinách zavřel ( sklopil víko - nevypínal jsem ntb ). Poté, co jsem víko otevřel, displej začal problikávat jak v hororu, jablíčko měnilo barvu ( asi tak 10 sekund ) a pak se stalo, že polovina displeje ( levá ) byla skoro černá a druhá normální. Po zadání hesla k apple ID se obrazovka úplně vypla, svítila klávesnice, která vydávala zvuk při poklepu na klávesu. Zdroj funguje, plně nabito.

Vše mám nafocené, ale nemohu sem dát fotky.

Pak už nešlo nic zapnout, při dlouhém podržení tlačítka napájení jen chvilku kontrolka zčervená pak zezelená, počítač vydá takový bootovací zvuk, ale nic se neděje, nic se nezapne. Řekl jsem si ráno moudřejší večera.

Dnes ráno jsem ntb otevřel a najela mi tam zase obrazovka zatmavená na druhé straně ( pravá ) a uprostřed dotaz - vyberte startovací disk, vyberu potvrdím a nic se neděje - zase mám obrázek, ale nevím jak to sem dát. Nic nejde zapnout, jen se po podržení ( cca 10 sek ) a znovu zmáčknutí nap. tlačítka ( Touch ID ) ozve bootovací zvuk a to je vše - nic se neděje.

Pro mě je toto hrozné zklamání u NTB za 80 tisíc. Vím, že je to elektronika a může se porouchat ( i nová ), ale jsem z toho hodně zklamaný. Mám hodně věcí od Applu a nikdy jsem neměl problém. Vrátím ho ve 14 denní lhůtě, ale už se bojím si vzít jiný - já vím, je to hloupost, ale zklamání obrovské.

Děkuji za případné rady nebo nakopnutí

Jarda

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Macbook Pro 16" M2 - co s tím

Příspěvek od ra3662 » 24 bře 2023 08:52

Nevávat a vrátit. Chápu že je to veliké zklamání, ale jak píšeš, je to elektronika.
Pokud máš hodně věcí od Apple tak určitě víš že existuje i podpora. Tam ti možná řeknou více o reklamaci či výměně.

Edit: neviň stroj, co když to třeba přepravci spadlo? Hodně věcí se mohlo pokazit i cestou.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 16" M2 - co s tím

Příspěvek od rony » 24 bře 2023 10:27

obratom reklamovat chybny tovar a nestracat cas opisovanim problemu na miestach, kde sa nic neudeje. Taketo veci riesi podpora a som si skoro isty, ze dostanete bezchybny tovar. Len prvy krok urobite vy tym, ze to zacnete s nimi riesit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

JarMas2003
Příspěvky: 8
Registrován: 28 črc 2022 12:01

Re: Macbook Pro 16" M2 - co s tím

Příspěvek od JarMas2003 » 24 bře 2023 10:48

Děkuji za reakce,

jasně, už jsem volal a v pondělí posílám na výměnu. Snad bude v pohodě ten další kus. :)

Odpovědět