Chyba při reinstalaci macOS

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
1PavelPavel
Příspěvky: 2
Registrován: 30 kvě 2023 19:00

Chyba při reinstalaci macOS

Příspěvek od 1PavelPavel » 30 kvě 2023 19:06

Dobrý den,

mám na Vás dotaz, zda by mi někdo nemohl pomoci s reinstalací mého staršího macbooku. Pouštěl jsem se do něčeho, čemu nerozumím a taky to tak dopadlo. Když jsem chtěl začít s "reinstalací", tak jsem v diskové utilitě nějak smazal co se dá - Ano, nebyla to správná cesta :D.

Následně jsem zvolil "Znovu nainstalovat macOS" a začala instalace. Pár sekund před koncem mi mac vyhodil chybu "Při přípravě instalace se vyskytla chyba. Zkuste aplikaci spustit znovu" a dál s tím nic nešlo dělat., dále přikládám i foto z disk. utility, kdyby někdo viděl něco špatně třeba.
Zkoušel jsem různé opravy atd. skrz youtube, ale stále beze změny.
Macbook Pro - model: A1502
fotka disk. utilita: v přílozehttp://leteckaposta.cz/825376238 - (nešlo vložit do příloh)

Neuměl by mi někdo na dálku poradit prosím? Či je lepší zajít rovnou do servisu?
Děkuju předem za pomoc,
Pavel

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chyba při reinstalaci macOS

Příspěvek od ra3662 » 30 kvě 2023 21:01

Popiš kroky co jsi provedl.
Popiš postup instalace. A co vlastně instaluješ.
Pak možná někdo poradí.
Nápověda, točí se před instalací zeměkoule?

1PavelPavel
Příspěvky: 2
Registrován: 30 kvě 2023 19:00

Re: Chyba při reinstalaci macOS

Příspěvek od 1PavelPavel » 01 čer 2023 19:24

Udělal jsem to, že jsem se dostal do té diskové utility, kde jsem následně klikl na disk, na kterém jsem měl všechno z macu. Ten jsem smazal a chtěl nainstalovat macOS sierra znova. Ale jak jsem psal, tak těsně před koncem mi vyskočila zmíněná chyba.
Ohledně zeměkoule. Ta se mi po nějakých pokusech zobrazila, ale stále to dopadalo stejně. Když jsem zkoušel disky různě měnit, mazat apod. Stále to dopadá stejně.
Chápu, že se k tomuto vyjadřuju a popisuju to hrozně, ale bohužel tomu nerozumím tolik, abych kroky vysvětlil lépe.
Díky,Pavel

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chyba při reinstalaci macOS

Příspěvek od ra3662 » 01 čer 2023 21:09

Nejlepší bude když napíšeš odkud jsi a snad se najde dobrá duše co pomůže.

Odpovědět