TV s podporou homekit - zkušenosti

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

TV s podporou homekit - zkušenosti

Příspěvek od toncek » 05 srp 2020 07:04

Přemýšlím o nákupu nové TV a že bych rovnou vzal model, který podporuje AirPlay2 a Homekit. Chtěl jsem se zeptat, máte někdo takovou TV? Jaké jsou vaše zkušenosti? Co zrcadlení plochy iPhonu nebo Macu? Lze přes Siri ovládat TV? Vytvořit nějaké homekit scény?

Přemýšlím nad využitím ve formě rychlého a snadného ukázání např. nějakého albumu fotek z Photos app nebo klidně i z Google Fotek, najít něco na mapě, a další.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: TV s podporou homekit - zkušenosti

Příspěvek od kecinzer » 05 srp 2020 11:04

toncek píše:
05 srp 2020 10:58
Pardon za OT.

@kecinzer:

Díky za info - přesně o tomhle (TV s podporou homekit) jsem zakládal téma dnes ráno tady: viewtopic.php?f=19&t=33504

Já právě uvažuji jestli raději nekoupit novou TV, konkrétně LG OLED65B9S, která by měla homekit podporovat taky. Těší mě, že to v TV funguje prakticky stejně jako v Apple TV, tím pádem by člověk ušetřil za další krabičku.

Jak je na tom ta telka s přehráváním filmů z NASu? Zvládá taky přehrát cokoliv včetně externích titulků?
Budu raději pokračovat zde, ve správném vlákně :)

Já na to přehrávání z NASu (v mém případně Rasperry PI s diskem) používám právě ten Plex, který si titulky atd. řeší sám. Přímo disk do USB jsem připojovat nezkoušel. Díval jsem se takhle ale jen na pár pořadu, jinak jedu převážně Netflix :).

Já jsem každopádně spokojený, protože už u TV nepoužívám žádné další zařízení. Nemusím tak mít X ovladačů. Navíc ten magický ovladač od LG je fakt pecka :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: TV s podporou homekit - zkušenosti

Příspěvek od toncek » 05 srp 2020 11:32

A ten Plex máš nainstalovaný přímo v TV?

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: TV s podporou homekit - zkušenosti

Příspěvek od kecinzer » 05 srp 2020 12:29

Plex je služba + aplikace.
Plex server musíš nainstalovat na NAS - u mě RPI. Přistupuješ do něj přes webové rozhraní a naházíš tam pak knihovny filmů a seriálů. Dá se tam nastavit pak i online transkodování podle toho, jak máš výkonný ten server. Když je Plex server nastaven je možné ke knihovně přistupovat buď přes prohlížeč, nebo přímo aplikaci, která je normálně v LG seznamu aplikací. Samozřejmě existuje Plex i pro iOS, iPadOS, macOS, Windows, atd.
Kdyby ti nevyhovovala aplikace, tak Plex server umí i nastavit DLNA.

Ale pro jasnou odpověď, ano, v TV je Plex aplikace.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět