Magic mouse-trhavý pohyb

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 lis 2012 14:07

Ahoj,
ze dne na den začala magic mouse dělat trhavé pohyby a někdy se nehne vůbec. Abych ji o kousek posunula, musím ji kolikrát pusunout i o deset centimetrů nebo nadzdvihnout. Co je ještě divnější, absolutně se nehýbe na klasických podložkách pod myš, které jsem do teď bez problémů používala, hýbe se mi jen na novinách a to trhaně. Scrollování funguje normálně, klik i gesta také.
Máte s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od pheek » 27 lis 2012 14:09

Ahoj, vyzkoušel bych a to v tomto pořadí:
- odpojit a znovu spárovat
- vytáhnout baterky
- restartovat počítač

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 lis 2012 14:30

Vše vyzkoušeno, přendala jsem i baterky (místo dobíjecích klasické), ale podložku mi to furt nebere, jen noviny, na kterých už jede plynule.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od pheek » 27 lis 2012 14:43

Něco podobného se mi stalo že myš špatně reagovala, odpojil sem ji od notebooku, a potom znovu s notebookem spároval, pomohlo to. Nespadla ta myš? Nějaké mechanické poškození? Není snímač špinavý?

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 lis 2012 14:50

Nespadla, takže mechanické poškození snad nehrozí. Snažila jsem se jí i opatrně vyčistit a je to chvilka, co jsem jí spárovala znovu.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od pheek » 27 lis 2012 15:08

Pokud byl provedeno vše co jsem psal, včetně restartu notebooku, tak mě už nic nenapadá. Může buď problém v BT notebooku a nebo může být problém s myší. Bylo by možné tu myš spárovat s jiným počítačem a vyzkoušet zda funguje tam dobře? Jo a ještě mě napadlo, jdi s tím notebookem a myší do jiného pokoje, třeba ti to tam něco ruší :)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Alisczech » 27 lis 2012 16:31

Doporučoval bych vyzkoušet myš s jakymkoli jiným počítačem, aby se ověřilo jestli je problém v myši nebo počítači. Pokud bude problém v myši, pak jedině reklamace. Pokud v počítači, tak bych zkusil jiný uživatelský účet a podle toho buď hledal kolidující aplikaci nebo spíš uvažoval nad tím, co je se systémem
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 lis 2012 17:03

Tak problém bude v notebooku. Na PC s Win funguje normálně. Udělám si reinstalaci OS a uvidím, jak to půjde.

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 lis 2012 19:21

Udělala jsem čistou instalaci ML a problém trvá. Na Apple support si na problémy s Magic mouse stěžují dost a všechno pod ML. Takže to vypadá na nějaký bug :-(

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od lulu » 27 lis 2012 19:21

zeptám se úplně hloupě, ale spodní laserové čidlo - není špinavé popř. chlup či chuchvalec?

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 lis 2012 20:29

Vše co se dalo a k čemu jsme se dostali, je vyčištěné. Zkoušela jsem jí na dvou jiných PC a je to OK, akorát nemám možnost ji zkusit pod jiným Macem (jen Win7 a 8). Zkusila jsem i Guest account a tam taky nejde. Buď bude mít letecký den myš a nebo Notebook ;)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od tlacenka » 27 lis 2012 20:45

mozna hloupy dotaz... kdyz nainstalujete better touch tool... a nastavite..tak to dela taky?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od tlacenka » 27 lis 2012 20:51

a jeste hloupy dotaz.. kdyz to restartujete do safe modu (vypnout, zapnout a hned zmacknout shift po tonu az dokud nebude jablicko) a pak restartovat nepomuze ?

Uživatelský avatar
mrmak74
Příspěvky: 43
Registrován: 17 srp 2012 14:25
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od mrmak74 » 27 lis 2012 22:01

Bohužel můžu potvrdit, že mi to v ML dělá také. Evidentně to záleží na aktuální zátěži systému. Čím více vytížená CPU tím méně plynulý pohyb kurzoru. Předpokládám, že nějaká chyba v driveru BT (dost možná to záleží i na zarušní pásma 2.4GHz, ale to neumím nijak dokázat).

Dříve ve Snow Leopard či Lion na stejném HW (MacBook Pro 13 s 8GB RAM a MagicMouse) a ve stejné lokalitě bez problémů.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Dali » 27 lis 2012 22:25

Stejny problem jsem resil, kdyz jsem mel Macbook umisten na stojato v ArcBook drzaku. Musel jsem se ho ho bohuzel zbavit. Nepomohlo nic :(

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 lis 2012 22:46

Takže jediné co z (prozatím) pomohlo je nastavení trackingu myši v preferences na maximum a bílý papír místo podložky (na klasické to nejde). Blblo to i na čisté instalaci ML hned po restartu. Je pravda, že pod Lionem se mi to nikdy nestalo a ani se pod ním neodpojovala.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od tlacenka » 27 lis 2012 22:58

== pachatel je ML :/

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 29 lis 2012 21:51

Snad vyřešeno-možná to pomůže i někomu jinému, kdo by měl podobný problém.
Postupně my MM přestala fungovat i na bílém papíře, jak jsem psala. Až dnes mi napadlo ji položit přímo na notebook vedle trackpadu a ona se rozjela úplně bez problému. Protože mám notebook na stole se sklem, dala jsem ho na delší dřevěnou desku a vedle mám místo na MM, kde funguje OK. Pokud ji ale položím až za tu desku na klasickou podložku (cca 10 - 15 cm od notebooku), tak se absolutně nehne kurzor (scrolling a gesta OK). Respektive MM funguje na jakékoli dřevěném podkladu nehledě na centimetrovou vzdálenost (vyzkoušeno na cca.1 a půl od notebooku).
Doufám, že takhle už to půjde bez problémů.

Uživatelský avatar
JablickovaM
Příspěvky: 33
Registrován: 31 srp 2014 13:51
Bydliště: Pardubice

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od JablickovaM » 26 říj 2014 23:54

Bohužel magic mouse nefunguje na skle, pouze na některém druhu podložek, na stole, na papíře apod. Taky mě to dost štve, jelikož jsem byla zvyklá používat podložku s gelem pod zápěstím, a na té taky nefunguje. Vyřešeno výměnou podložky za jiný typ.Nutno ovšem nejprve vyzkoušet podložku.
iMac 21,5 inch, 2013, 2,9 GHz Intel Core i5, paměť 8GB 1600MHz DDR3 SDRAM, pevný disk 1TB, grafika NVIDIA GeForce GT 750M 1024MB, OSX 10.14.1.Mojave
Ipad Pro 12,9 128 GB
Iphone 7 Plus 256 GB
iCloud 2 TB
Ipod shuffle
airpods
předplatné Ipure

Uživatelský avatar
Tereza N.
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2012 23:57
Bydliště: Krupka

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Tereza N. » 27 říj 2014 12:58

Tak mě už MM funguje pouze pokud ji mám položenou přímo na notebooku. Tlačítka fungují vždy normálně (na jakoukoli vzdálenost), ale když neleží přímo na notebooku, tak se kurzor nehne.

charlie
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2014 13:06

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od charlie » 05 lis 2014 13:11

Nevím jestli to spolu souvisí, ale řešil jsem podobný problém. Zlobila mi magic mouse a zjistil jsem, že jsem v měl okolo NTB příliš mnoho příslušenství na podobných frekvencích. Tou dobou tam běžela WiFi na 2,4GHz a k tomu klávesnice, myš, trackpad a iPhone přes Bluetooth. Googlil jsem dlouho a nakonec mi díky https://discussions.apple.com/thread/25 ... 0&tstart=0 postačilo připojit NTB přes kabel k Wifi a vše se vyřešilo. Údajně pomáhá i přehození WiFi na 5GHz.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Maaara » 05 lis 2014 15:49

Je to tak. Mel jsem podobny problem se s Mini pripojit na wifi kdyz vsude kolem jsou bezdratove mysi a klavesnice. Logitech krysa byla nepouzitelna jak se trhala. Dal jsem mini na kabel vypnul wifi a vse jede jak ma.

flyer.nick
Příspěvky: 31
Registrován: 07 led 2015 10:05

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od flyer.nick » 23 črc 2015 18:24

Maaara píše:Je to tak. Mel jsem podobny problem se s Mini pripojit na wifi kdyz vsude kolem jsou bezdratove mysi a klavesnice. Logitech krysa byla nepouzitelna jak se trhala. Dal jsem mini na kabel vypnul wifi a vse jede jak ma.
Díky za radu. Měl jsem stejný problém u Mac Mini s OSX Yosemite a hodit ho na kabel a vypnout wifi se zdá že zabralo. I když je to teda pěkně nepraktické řešení :-(

Bajaja
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2012 08:54

Re: Magic mouse-trhavý pohyb

Příspěvek od Bajaja » 17 bře 2021 10:49

nemáte v těsné blízkosti počítače nějaké nové zařízení generující signál? Mobil se zapnutým BT nebo jiné zařízení možná i s jiným typem signálu (radiový). Nebo maca přendaného na jiné/nové místo?

Odpovědět