CanoScan LIDE 400

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
ven.air
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2021 08:39

CanoScan LIDE 400

Příspěvek od ven.air » 20 bře 2021 08:55

Ahoj,

mám doma skener CanoScan LIDE 400 a iPad Air (2020). Skener podle stránek výrobce podporuje AirPrint. Zkoušela jsem prohledat návody, ale všechno je jen pro tiskárny a tam to je sakra jednoduchý.

Mám skener připojený do iPadu kabelem, zkoušela jsem stáhnout pár aplikací, ale když chci skenovat přes ně, tak mě to automaticky pustí jen do kameru iPadu. Nevidím možnost změnit na skener. Canon aplikaci pro iPad nenabízí.

Máte někdo zkušenost, jestli je to vůbec reálný zprovoznit?

Díky,
V.

IvanDoubrava
Příspěvky: 52
Registrován: 15 zář 2020 13:38

Re: CanoScan LIDE 400

Příspěvek od IvanDoubrava » 22 bře 2021 09:13

Dobrý den,

IMHO ta podpora Air Print je ve smyslu, že scanner lze použít jako kopírku. Tedy Scan dokumentu poslat na tiskárnu s využitím protokolu Air Print. Není tím myšleno, že tímto protokolem bude možné propojit PC/Mac/... se scanerem a provádět příjem dat.

Aplikace pro stanovení na iPad typicky pracují s kamerou která je v zařízení a vzhledem k omezeným možnostem připojení externího zařízení typu scanner bych tam žádnou podporu nečekal. Pokud ano, půjde o dost specifické zařízení.

S pozdravem

ven.air
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2021 08:39

Re: CanoScan LIDE 400

Příspěvek od ven.air » 22 bře 2021 14:09

Dobrý den,

Díky za odpověď, toto použití mě nenapadlo... Už by alespoň dávala smysl ta podpora AirPrint.

Hezký den

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: CanoScan LIDE 400

Příspěvek od MichalJ » 23 bře 2021 21:11

Jestli chcete skenovat bez počítače tak se dá na scanneru nakonfogurovat že ukládá dp nějakého cloudu - Dropbox, Google Drive, OneDrive atd.

Odpovědět