time capsule - vypadava wifi

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusik007
Příspěvky: 142
Registrován: 26 úno 2013 09:30

time capsule - vypadava wifi

Příspěvek od kaktusik007 » 12 bře 2022 16:57

Ahojte,

mam problem s wifi. Mam z 2013 time capsule 4th generacie - je tam posledny firmware - 7.8.1 Najprv zacala blbnut obcas - ale teraz sa uz dostavam do stadia, kedy blbne takmer kazdy den, co je viac ako otravne.

Svieti standardne na zeleno, ale proste zrusi vysielanie wifi. Aj 5GHz pasmo, aj hostovsku siet. Vacsinou sa behom cca troch minut akoby "zobudi" a wifi funguje dalej, ale coraz castejsie sa uz nezobudi a treba ju natvrdo restartnut - teda vytiahnem z elektriky, pockam minutu, zapojim kabel naspat a ked sa rozblika na zeleno, funguje nadalej. Este tak rok dozadu stacil tento tvrdy restart spravit tak cca raz za 2 mesiace, avsak teraz posledny mesiac to uz chce restart takmer kazdy den - co vzhladom k home office je celkom problem. Vacsinou ze wifi nejde zistim tak, ze mi sluzobny notebook odmieta ulozit subory a vypadne mi firemna VPN...

Nie som zastancom noveho routra - uprimne mam hrozu z jeho nastavovania... tak ma napadlo - na time capsule su porty,ktore mam absolutne nevyuzite - ak by som do toho zapojila nejake zariadenie, ( asi wifi extender ??? ) ktore bude vysielat wifi, bude to fungovat?

pytam sa asi uplne zakladnu vec, ale ja naozaj netusim ako toto vyriesit... nasla som aj nejake powerline riesenia - avsak to mi pride akoby to iba rozsirovalo existujucu wifi siet a kedze mne prave toto blbne, asi to nebude zrovna 2x vhodne...

ale ak mi napisete, ze proste prisiel cas a time capsulu mam vybrat zo siete a pochovat v pivnici - tak chapem, 9 rokov sluzby je slusna vydrz. Potom by som poprosila o alternativu, ze do coho ist, time machine sice pouzivam, a asi 3x mi to zachranilo situaciu, ale netrvam na tom... No potrebujem mat pristup k externemu disku, co mam na usb porte time capsule. A potrebujem mat stabilny - relativne rychly wifi signal v byte.

dakujem za pomoc :)
iPhone 12 pro max 256 GB
Apple Watch 4
Macbook Air 13" retina 2019
, i5 1,6 GHz

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: time capsule - vypadava wifi

Příspěvek od mberdych » 12 bře 2022 18:49

Jsi si jistý, že je Wi-Fi opravdu nedostupná?

Teď jsem řešil na jiném routeru. Svítil 5GHz (2.4 nepoužívám) a najednou vypadla Wi-Fi a neviděl ji ani iPhone ani MacBook. Po restartu ok a do hodiny zase. Problém byl v automatické změně kanálu. Router zvolil kanál (teď si nepamatuji jaký, ale nízký), který z nějakého důvodu ani jedno zařízení nevidělo. Po restartu byl zase ok do další změny. Nastavil jsem natvrdo kanál, který normálně obě zařízení vidí a od té doby je po problému. Asi to nebude ten případ, ale stojí za to se podívat. Time capsule už fakt roky nemám, takže si nepamatuji, co vše tam šlo nastavit.

Uživatelský avatar
kaktusik007
Příspěvky: 142
Registrován: 26 úno 2013 09:30

Re: time capsule - vypadava wifi

Příspěvek od kaktusik007 » 12 bře 2022 21:03

mberdych píše:
12 bře 2022 18:49
Jsi si jistý, že je Wi-Fi opravdu nedostupná?
ano. razom vypadnu dva macbooky a tri iphony a ak nahodou pozerame netflix, zastavi sa /tv je tiez cez wifi/.

ak by to bolo tymi kanalmi - v nastaveniach som vsak nic taketo cez airport utilitu nenasla - a to som pozerala aj na mac a aj cez ios...
iPhone 12 pro max 256 GB
Apple Watch 4
Macbook Air 13" retina 2019
, i5 1,6 GHz

Odpovědět