Radeon 5770 a QHD

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Radeon 5770 a QHD

Příspěvek od Krtek » 01 čer 2022 19:03

Zdravim a hlásim se s problémem.
Mám Mac Pro 5.1 (přeflešovaná 4.1ka) s Radeonem 5770. Jedu už "pár let" jenom ve FullHD rozlišení ale před tim jsem měl iMac 27" takže mi větší rozlišení pořád dost chybí. Tak jsem se rozhodl koupit si monitor s QHD (2560x1440). Nejsem náročný takže šlo hlavně o cenu. Pořídil jsem monitor iiYAMA G-Master G2740QSU-B1 který mi teoreticky stačí.... A teď ten problém.
Nastavení monitoru mi neumožní vybrat víc, než zase FullHD. Grafika má DVI konektor a dva malé (mini DVI nebo DP nebo co to je ?) na ty mám i redukci na DVI. Monitor má HDMI a displayport.
Připojený to mám kabelem s konektorem DVI u grafiky a HDMI v monitoru. A větší rozlišení mi systém nenabídne :-( Zkoušel jsem i redukci z těch malých konektorů a kabel DVI -> HDMI ale tam je to mrtvý úplně. Ty výstupy ale fungujou protože občas takhle používám 2. monitor.
Poradí někdo, jak uchodit vyšší rozlišení ? FHD je na 27" fakt málo. Sysrém mám 10.13.6. Samozřejmě jsem zkoušel všechny volby v nastavení (výchozí, přizpůsobené atd)
Předem děkuju za rady a porady.
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon 5770 a QHD

Příspěvek od Krtek » 02 čer 2022 19:08

Tak jsem pořídil duallink DVI -> HDMI kabel a pořád nic :-( Maximum fullHD. Dokáže vůbec DVIčko z Radeona takovéhle rozlišení propustit ?
Ještě mně napadlo zkusit displayport když to má dva ty malý. Dokáže mi někdo říct, jestli bude fungovat tenhle kabel ?

https://www.alza.cz/akasa-8k-60hz-mini- ... #parametry
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Odpovědět